REKLAMA
REKLAMA

15 nejvíc cool čtvrtí v Evropě

1. Södermalm, Stockholm

crooked sign beefeater gotgatan sodermalm 4abf4

Tato část švédského města je přímo domovem alternativní kultury a kreativity. Hlavní věc, kterou je tato část města proslulá, jsou její secondhandy. Musíte rozhodně navštívit obchod Grandpa, kde seženete nejen oblečení, ale i nábytek a doplňky do bytu. A rozhodně nezapomeňte navštívit obchod Papercut, kde seženete všechny zajímavé časopisy, ale také knihy a filmy.

2. Malasaña, Madrid

02 89031

Kultura, která v této čtvrti převládá, se drží té původní. Ukázkou toho můžou být tradiční bary a restaurace, ale i atmosféra, která na vás už v ulicích přímo sálá. Nejlepším místem na jídlo je zde prý Restaurant Ojala. Na kafe jedině do Federal Café nebo La Bicicleta. Čtrvť je velice barevná a je plná venkovních galerií.

3. Nørrebro, Kodaň

03 6255d

To, co v Kodani nejspíš oceníte, je jejich zaměření na kvalitní kulinářské podniky. Těmi nejlepšími jsou zejména pekárny. Pokud jste milovníky Hanse Christiana Andersena, nevynechte Assistens Cemetery.

4. Monti, Řím

01 h 519cf

Místo, kde najdete kombinaci starého a nového. Moderní obchody střídají klasické galerie a divadla. Nejvíce vás nejspíš zaujmou obchody s věcmi z druhé ruky. Navštivte například Mercato Monti, kde seženete nejen designerské kousky, ale i ty handmade.

5. Brera, Miláno

01 milano 77fb8

Nejstylovější částí Milána je určitě Brera. Místo, kde stojí prestižní akademie Pinoteca di Brera. Místo je tedy plné butiků světových, ale i domácích návrhářů. Najdete zde také nepřeberné množství galerií.


 

6. Sint-Pietersnieuwstraat, Gent

01 gent b0b79

Studentská část Gentu nabízí skvělé podniky. Například Music Mania je obchod s hudbou, který byl otevřen v roce 1969 a najdete v něm nejzajímavější hudební alba všech dob. A rozhodně nezapomeňte na Voortuit, originální centrum kultury, hudby, poezie a umění.

7. Dalston, Londýn

01 dalston aca91

Pokud jste milovníky street art, vintage obchodů, old-school obchodů s muzikou a nepředvídatelných klubů, je rozhodně Dalston místo, které musíte navštívit. Věřte, že podniků, kde můžete prožít tu nejlepší noc za rytmu vámi zvoleného žánru, je tu tolik, že bude těžké si vybrat.

8. Kreuzberg, Berlín

01 kreuzberg 65494

Kreuzberg je světoznámý svou rebelskou kulturou. Nachází se nedaleo East Side Gallery a je ideálním místem, pokud se chcete odvázat. Kluby, které mají otevřeno od nevidím do nevidím a k večeři (nebo snídani?) kebab nebo currywurst, pro který si nesmíte zapomenout zajít do Curry 36.

9. Noord, Amsterdam

01 noord e7086

V Amsterdamu je spousta zničených skladů a domů z průmyslové minulosti města. Ty se však v posledních letech proměnily v cool kavárny, restaurace a galerie. Hlavním cílem vašeho výletu by se však měl stát největší evropský pouliční trh IJ-Hallen, na který si můžete zajít vždy jednou za měsíc.

10. Gracia, Barcelóna

01 gracia 7172b

V Gracii najdete ty nejlepší knihovny, bary a kavárny. Nejlepší z nich je však Helioglobal, kde se prý konají ty nejatraktivnější koncerty ze všech.


 

11. Belleville, Paříž

01 belleville b7592

V kontrastu s pařížskou chic kulturou se zde nachází i alternativní část Paříže. Je plná street art. Rozhodně byste se měli zaměřit na La Galerie des Ateliers d'Artistes de Belleville. Nešlápnete vedle ani při hledání kulinářských zážitků. Podniky, které byste rozhodně měli navštívit jsou Chatomat a Felicity Lemon.

12. Dictrict VII, Budapest

01 budapest 9726d

Nejznámější jsou zde nejspíš bary, které jsou postaveny v rozbořených budovách. Najdete tam živou hudbu, umění a venkovní zahrady. Nejlepším z nich je Szimpla Kert, kde je také největší výber piva, koktejlů a vína.

13. Grünerløkka, Oslo

01 lokka 566e8

Každou neděli zde najdete trhy. Navštivte například Birkelunden, obchody designérů nebo si odpočiňte při objevování města v některé z mnoha kaváren.

14. "The Hipster Triangle", Dublin

01 huspter 1d54c

Ano, doopravdy to existuje. Neděste se organických věcí a veganů a nebojte se toto místo navštívit. Tolik krásných obchodů a podniků totiž najdete málokde.

15. Miera Iela, Riga

01 miera f5db7

Do češtiny byste název tohoto místa mohli přeložit jako "ulice míru" - už víte, kam směřujeme? Čtrť plná galerií, vintage obchodů a květinářství. Nezapomeňte navštívit některou z kaváren (DAD Cafe), populární továrnu na čokoládu (Laima) nebo místní pivovar (Labieties).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA