15 tipů na úžasný víkend

1. BARNSLEY HOUSE V COTSWOLDU je známý nestřídmým přepychem – i v koupelně například objevíte plazmovou obrazovku. Je tichý a diskrétní. Dvoulůžkové pokoje jsou v ceně od 12 300 Kč za noc. Cotswold Hills leží na jihozápadě Británie. V Barnsley House si budete připadat jako ve filmu o staré Anglii.

2. HOTEL DES GRANDES ECOLES V PAŘÍŽI, 75, rue Cardinal Lemoine, má typický francouzský půvab. Sídlí uprostřed bohémské Latinské čtvrti a je ideálním místem pro jarní rande spojené s cestou za poznáním tohohle překrásného města na Seině. Dvoulůžkové pokoje, v nichž najdete i krajkové ubrusy, nabízejí noc za 3500 Kč. Nejen podle pařížských rodáků je mozkem francouzské metropole právě Latinská čtvrť. Už po staletí se označuje za centrum kultury a vzdělanosti, přitahuje vědce, básníky a spisovatele. Stojí tam taky nejslavnější francouzská univerzita Sorbonna, která byla založena už v roce 1253. Od té doby udávají tón Latinské čtvrti studenti. Další informace: www.hotel-grandes-ecoles.com.

3. ZAMILUJTE SI ŘÍM. Díky mnoha nejen antickým památkám a hezkým domorodcům je Řím jedno velké divadlo. Kde nakupovat: Via Condotti je obdobou londýnské Bond Street. Začíná u Španělských schodů, kde se scházejí mladí cestovatelé, aby viděli a byli viděni. Bar: Vychutnejte atmosféru ve vyhledávaném trendy podniku Bar del Fico na ulici Piazzadel Fico. Kde se ubytovat: B & B Ai Musei Vaticani (Via Sebastiano Veniero 78) najdete jen pár kroků od náměstí Svatého Petra a jeho hezké nádvoří je dokonalou oázou klidu. Dvoulůžkové pokoje si tu můžete pronajmout od 2500 Kč za noc. Další informace: www.bbroma.com.

4. PARK HOTEL KENMARE je sídlem proslulých irských lázní. A když budete chtít sportovat, můžete využít nabídky jízdy na koni, plachtění a dokonce potápění. Dvoulůžkové pokoje se snídaní jsou od 4900 Kč za osobu. Další informace: www.parkkenmare.com.

5. A ZNÍTE TURECKO? Jižní pobřeží Turecka je sice hodinu letadlem z Istanbulu, ale rozhodně stojí za návštěvu. Je to ráj pro milovníky pláží a plachtění a stále si uchovává svou panenskost. Vyzkoušejte bělostný Hillside Su Hotel v Anatolii (dvoulůžkové pokoje od 3000 Kč za noc).K vidění: Uvelebte se na lehátku a pozorujte moře z jedné strany a pohoří Taurus ze strany druhé. K slyšení: Bazén obložený týkovým dřevem má podvodní ozvučovací systém. K cítění: Místní lázně jsou požitkářským rájem. Další informace: www.hillside.com.tr. Pokud před chladným a čistým modernismem dáváte přednost vkusné ošuntělosti, vyzkoušejte hotel ada u bodrumu. Dvoulůžkové pokoje tady nabízejí od 6700 Kč za noc (se snídaní). Další informace: www.adahotel.com, www.turkishairlines.com.

6. MILÁN je hlavním městem evropské módy, a tak se vyplatí vědět, kam přesně vyrazit za nejlepšími nákupy. Cestovní kancelář Brilliant Weekends nabízí dvě noci ve čtyřhvězdičkovém hotelu, prohlídky nejvěhlasnějších módních domů, VIP vstupenky do klubů, léčebnou kúru a vylepšení vzhledu za 17 000 Kč. Další informace: www.worldlive.cz, www.italieonline.cz.


7. HOTEL THE EDINBURGH RESIDENCE je ve skotské metropoli, vzdálený pouhých pět minut od rušné nákupní ulice Princes Street. Od 12 800 Kč zde můžete prožít dvě noci, a k tomu navíc absolvovat třeba ozdravnou kúru. 


8. SALINA, jeden z Liparských ostrovů, je nejen domovem nádherných pláží, ale je vyhledávána i pro nejkrásnější pěší túry ve Středomoří. Nezapomeňte si proto přibalit do tašky pohorky. V rodinném HOTELU SIGNUM má každý pokoj bělostné stěny a vlastní balkon či terasu. Dvoulůžkové pokoje jsou od 3400 Kč za noc se snídaní. Další informace: www.thinksicily.com.


9. Letovisko AVIEMORE HIGHLAND VE SKOTSKU. Když v této hornaté krajině zrovna nesněží, dokážou hotely macdonald Highlands a Academy dokonale využít i jiných darů přírody: hladinu adrenalinu si můžete zvýšit terénní jízdou, projížďkou na ponících nebo raftováním na divoké vodě. Dvoulůžkové pokoje tu nabízejí od 6900 Kč za noc se snídaní. Další informace: www.aviemorehighlandresort.com.


10. CESTA DO AFRIKY. Nevidět FES znamená nepochopit MAROKO. Je to kulturní metropole země a největší žijící středověké město na světě. Je označována za kolébku arabských věd, baštu tradic a řemesel. Najdete tu tisíce malých obchůdků. Ty jsou soustředěny v medině, která je chráněnou památkou UNESCO. Ubytujte se v krásně zrenovovaném hotelu Riad Fes. Za čtyři noci se snídaní, včetně letenky a dopravy z letiště, zaplatíte od 30 000 Kč. Další informace: www.worldlive.cz.

11. Hlavní město LOTYŠSKA, RIGA, je plné muzikantů, kteří hrají na dlážděných ulicích. Vyzkoušejte extraelegantní GRAND PALACE HOTEL. Dvoulůžkové pokoje tam jsou od 8300 Kč za noc se snídaní. Nejzajímavější částí metropole ležící na řece Daugavě je Vecriga (Stará Riga) se starobylými germánskými stavbami, např. kostelem sv. Petra. Další informace: www.worldlive.cz.


12. Množství turistů v pobaltském ESTONSKU má letos podle názoru odborníků překonat všechny rekordy. Ubytujte se v hotelu Schlossle v hlavním městě Tallinu. Estonská metropole, která se pyšní půvabným historickým centrem, přímo zve k prohlídce památek i procházkám. Další informace: www.schlossle-hotels.com.


13. DO NEW YORKU! Žádné město na téhle planetě nepulzuje velkoměstským životem tak jako New York, který je nejevropštějším městem Ameriky.Nákupy: Nekonečná 8. ulice nebo obchod Sigerson Morrison na Prince Street. Jídlo: Zkuste Katz’s Delikatessen (205 East Houston Street), kde Meg Ryan předstírala orgasmus, nebo suši restauraci Tao na rohu 42 East a 58. ulice. Co vidět: Nenechte si ujít Time Square a vydejte se zdarma lodí na Staton Island. Dobře se pobavíte v kurzu cvičení na visuté hrazdě, o kterém byla zmínka i v Sexu ve městě (kurzovné je asi 1700 Kč za jednu lekci; www.trapezeschool.com).Ubytování: The Mark hotel je luxusní, ale neokázalý. Za dvoulůžkový pokoj zaplatíte od 16 000 Kč. Tel. (001) 212 744 4300. Hotel Elysée na rohu 60 E a 54. ulice (212 753 1066) je zase nejvíc trendy a bydlívá tam i bratr prezidenta Bushe Marvin.

14. Vydejte se do TUNISKA – a máte zaručeno, že budete mít krásné počasí. Ubytujte se v tradičním a elegantním hotelu Dar Said v Sidi Bou Said. Tohle letovisko leží na pobřeží blízko hlavního města Tunisu. Další informace: www.darsaid.com.tn.


15. KYPR je rodištěm Afrodity, bohyně lásky. Tenhle romantický potenciál ještě zvýšíte pobytem v hotelu Anassa, známém díky krásné poloze na poloostrově Akamas. Hotel je proslulý i svými vířivými vanami a velkolepým bazénem. Dvoulůžkový pokoj je od 7000 Kč za osobu a noc, se snídaní. Další informace: www.thanoshotels.com.


16. VŠUDE DOBŘE, DOMA TAKY. Vy, kdo znáte Prahu jenom z knih, filmu a televize, nezapomeňte na její architekturu a kulturu. Praha není jen Staroměstské a Václavské náměstí, Hrad, Malá Strana nebo Karlův most. Podrobné informace o dění v ní, ubytování a službách najdete například na www.pis.cz nebo na www.praguehotelreservation.cz. Jídlo a pití: Dopřejte si návštěvu secesní restaurace v Obecním domě na náměstí Republiky (tel. 222 002 780).Kde se ubytovat: Nezapomenutelný je Radisson SAS Alcron ve stylu art deco ve Štěpánské ulici, nebo nádherný Le Palais s příjemnou atmosférou na Královských Vinohradech, U Zvonařky 1 (tel. 234 634 670).