Cestování: 15 důvodů, proč je Portugalsko letošní hip destinace

1. Slunce zapadá do moře
Možná je to trochu zvláštní důvod, ale věřte, že nejkrásnější západy slunce jsou na plážích v Portugalsku. Většina pláží je orientována na západ, a tak si můžete to kouzelné "zasyčení" slunce do moře vychutnat každý den.

2. Je to země tramvají
Historické tramvaje dodávají portugalských velkým městům vintage autentičnost. Je naprosto nezbytné, abyste se v Lisabonu projeli tramvají.

3. Výborná káva
Portugalsko v dobách největšího kolonizačního boomu osídlilo Brazílii i Angolu, kde se produkuje ta nejlepší káva na světě. Skvělé a levné espresso je díky tomu právě v Portugalsku. Šálek kávy = 0,70 eur.

Alfama 1024x768 b769a

4. Pohádka v Sintře
Jen 40 minut od Lisabonu se můžete cítit jako princezna z pohádky. V přírodním parku Sintra - Cascais se nachází palác Pena, který je obklopený lesem. Romantická procházka po hradbách má jedinečný výhled.

5. Mořské produkty jsou super čerstvé
Portugalsko má osmisetkilometrové pobřeží a patří v rybolovu k evropským velmocem. A ty ceny! Ryby v Portugalsku rozhodně musíte ochutnat.

6. Nejlepší klima v Evropě
V zimě je tu kolem 5 stupňů, v létě opravdu horko, ale díky neustálému vánku z Atlantiku snesitelné.

Best Wine Tours Algarve Wine Tourism Portugal 58218

7. Kachličky
Najdete je na každém rohu a jejich designy jsou dechberoucí. Vidíte je na historických budovách, ale i na úplně nových stavbách. Je tu dokonce i muzeum, kam můžete jít si je všechny zblízka prohlédnout.

8. Víno
Portugalské víno je opravdu výborné. Zkuste si objednat třeba to z vinařské oblasti Alentejo.

9. Porto
Druhé největší město Portugalska je Porto. Lidé jsou zde usměvaví a nápomocni, jídlo je zde skvělé, ceny příznivější než v Lisabonu a město má několik velmi romantických procházek.

h10 duque de loule 1 1f9db

10. Pastéis de Nata (Tělo boží)
Tyto nadýchané bochánky z pudinku musíte rozhodně vyzkoušet, mají je na každém rohu, v každé pekárně. Je to boží zázrak.

11. Surfování
Nejlepší a Evropě i nejbližší surfařské oblasti jsou právě v této zemi, například Nazaré, Peniche, Ericeira nebo Alentejo - tady se naučíte surfovat jedna radost.

12. Fado
Nejsmutnější melancholická hudba, kterou musíte slyšet. Zajděte si na živé představení v jedné z mnoha restarací, nebo navštivte muzeum Fado a kupte si CD: doporučujeme Anu Mouru a Marizu.

DSC01673 eca7c

13. Noční život
Pokud navštívíte Lisabon v noci, rozhodně se vypravte do Bairro Alto, tam to žijei - můžete zde popíjet, bavit se a tancovat dokonce i přímo na ulici.

14. Sobotní trhy
Trhy jsou zde živelné a velmi velmi zábavné. Mezi čerstvým ovocem a zeleninou tu můžete najít v podstatě cokoli. Doporučujeme trhy Mercado da Ribeira v Lisabonu a Mercado do Bolhao v Portu.

15. Každá fotka z Portugalska vypadá dobře
Každý detail na fasádě, každé prádlo visící na ulici, kachličky na budovách, zapadající slunce, prostě cokoli. Pro milovníky fotek je Portugalsko ráj.

Lisbon Portugal 0 ec674

 Tak co, už jste si zarezervovali letenku přes Tap Portugal? 

Cestování: 15 důvodů, proč je Portugalsko letošní hip destinace