Jen pro ten jeden den

PRO ZVLÁŠŤ DŮLEŽITÝ OKAMŽIK
Karlovy Vary
centrum Asklepion, hotel Bristol, Sadová 19, tel. 353 344 444, www.asklepion.cz
Zahraniční cesta, konkurs nebo rande, které má změnit váš život. Pokud víte, že ten okamžik může přehodit výhybku vašeho života určitě chápete, že to, jak v té chvíli vypadáte, je stejně důležité jako to, co říkáte. Chcete-li ze dne na den vypadat fantasticky, vydejte se do Asklepionu a objednejte si wellness balíček. Dostane se vám úžasné kombinace relaxační péče, kosmetického ošetření a podle přání drobných dermatologických zákroků. Na počátku celodenního ošetření jsem si odpočinula při stimulující masáži, peelingu celého těla a zábalu. Máte-li problém s celulitidou, můžete si dopřát i ošetření přístrojem zvaným Dermosonic, což je věc, která dokáže pořádně rozčílit tukové buňky. Pak přišel na řadu obličej. Kromě masáže vám vřele doporučuji mechanický peeling, odstraňující z obličeje zcela nemilosrdně všechny odumřelé buňky. Největším současným hitem Asklepionu je gelová laserová maska. Čistí obličej, například pro problematickou T-zónu je to přímo spása. Viditelnou změnu zaznamenáte už po první aplikaci, budete-li mít ale ještě čas masku zopakovat alespoň 2x, máte ,vyčištěno‘ až na rok dopředu. Zkrášlovací proces vám doporučuji završit péčí o ruce: peeling, zábal a manikúra. A také líčením, pokud to důležité, co vás čeká, není následující den, ale noc. Protože tu péči o váš vzhled vezmou opravdu z gruntu, vyhraďte si celý den, tedy kolem sedmi hodin. Péče, kterou Asklepion nabízí vaší pleti, je opravdu důkladná. Od mechanického peelingu například některé salony ustupují, pokud ale víte, že té vaší naopak důkladné zákroky svědčí (jako třeba mně), budete tady naprosto nadšena.
Za kolik: wellness balíček stojí 7880 Kč
Vyzkoušela: Mirka Vopavová, Elle Guru

ABSOLUTNÍ KLID
Luhačovice
lázeňský hotel Jurkovičův dům, Lázeňské náměstí 109,
tel. 577 129 111,www.lazneluhacovice.cz
Abyste si víkend v největších moravských lázních dokázala pořádně vychutnat, musíte být správně naladěná. Tohle není nic pro ty, co od pobytu v lázních vyžadují také zábavu a večírky. Pokud sem ovšem, stejně jako já, zavítáte po hektickém pracovním týdnu, se značným spánkovým deficitem a podzimní depresí, líp byste si vybrat nemohla. Už samotné místo je uklidňující: luxusně zrekonstruovaná budova hotelu – národní kulturní památky, při pohledu z okna vidíte pouze les. Pokud nechcete, nemusíte tuhle oázu klidu vůbec opustit. Všechny procedury se odehrávají přímo v hotelu. Byla by ale škoda nedat si klasickou procházku po kolonádě s lázeňskou oplatkou v ruce. Do lázní jsem dorazila v pátek večer a uvítací procedurou mi byla aromaterapeutická perličková koupel s přísadou meduňky a hudebním doprovodem. Usnula jsem po ní jak malé dítě, výjimečně bez myšlenek na to, co jsem zapomněla v práci udělat. Další den začal další koupelí, tentokrát v minerální uhličité vodě v historické zlaté vaně. Poležet si půl hodiny v teplé minerálce znamená mít kůži po celém těle hebkou jako dětskou prdelku. Následuje masáž, která z kanceláře unavená záda opět přivede do normálu. Nejlepší na celém pobytu je, že vlastně vůbec nic nemusíte. Pokud chcete, můžete spát, pokud chcete, můžete jít do sauny, vyhřívaného whirlpoolu nebo zaplavat si do bazénu, vstup je volný.
Za kolik: Cena za víkendový wellness balíček s ubytováním a polopenzí je 3895 Kč
Vyzkoušela: Patricia Drati, redaktorka


KRÁLOVNA ZE SÁBY
Praha
Cybex, Hotel Hilton, Pobřežní 1, Praha 1, tel. 224 842 713, [email protected]
Na pár hodin jsem se proměnila v královnu ze Sáby. Tak se totiž jmenuje exkluzivní balíček pro ženy, který zahrnuje využití posilovny, sauny, bazénu a jacuzzi, legendární indickou masáž ajurvédu, manikúru a kosmetiku s použitím výrobků Darphin. Začala jsem v posilovně pod dohledem trenéra, pak jsem se protáhla v bazénu a uvolnila v sauně. Čekala mě legendární ajurvédská masáž, při které jsem se úžasně uvolnila. Polévali mě teplým sezamovým olejem. Nejlepší bylo, když mi ho lili do vlasů a masírovali mi hlavu. A aby toho nebylo málo, následovala kosmetika a manikúra. Chcete-li celé ošetření stihnout, potřebujete si vyhradit minimálně čtyři hodiny, ale podle chuti tu můžete zůstat třeba celý den.
Za kolik: 4200 Kč
Vyzkoušela: Darina Achremenková, grafička


PRO CELOU RODINU
Karlovy Vary
Zámecké lázně, Na Vyhlídce 50, tel. 353 225 502, 353 236 391, www.edengroup.cz
Ve Varech máte nejen dobrou příležitost oprášit ruštinu, ale můžete si tu skvěle odpočinout. Z velkého množství léčebných a relaxačních balíčků v Zámeckých lázních jsem si vybrala dvouhodinový program Wellness plus. To znamená, že jsem si na dvě hodiny koupila vstup a mohla využívat bazén s termální vodou, japonský akupresurní bazének, masážní sprchy a kromě toho také absolvovat dvě zhruba dvacetiminutové procedury. Na výběr jsem dostala různé druhy masáží, perličkovou koupel, skotské střiky, lymfodrenáž... Vyzkoušela jsem podvodní masáž, při které ležíte ve speciální velké vaně a necháte se masírovat silným proudem vody. Pak následovala inhalace minerální vody, při které se sedí v útulné jeskyni. Je to dobré jak pro dýchací cesty, tak pro pokožku. Každé dvě hodiny zde probíhá několikaminutová laserová show, která představuje místní legendu a umocní příjemnou atmosféru. Zajeďte sem s přítelem, s kamarádkou nebo s celou rodinou. Každý si tu najde své. O děti se vám za příplatek postarají.
Za kolik: 900 Kč
Vyzkoušela: Zuzana Pelková, redaktorka kosmetiky

ŘÍMSKÉ LÁZNĚ
Mariánské Lázně
Hotel Nové Lázně, tel. 354 644 111, www.marienbad.cz
Lázeňský hotel poskytuje léčebné procedury využívající přírodní léčebné zdroje, vodoléčbu v komplexu římských lázní a další široké spektrum procedur. Můžete vyzkoušet slatinný zábal, reflexní masáže, parafínový zábal nebo třeba perličkovou koupel. Mě nadchly římské lázně, kde jsem si protáhla tělo plaváním. Pak jsem šla na proceduru nazvanou suchá plynová obálka. Zabalili mě do igelitového pytle, který napustili plynem, který vyvěrá přímo v lázních. Trvalo to dvacet minut a abych řekla pravdu, moc mě to nenadchlo. Poučili mě ale, že je to dobré na prokrvení, hojení ran, zlepšení sexuálních funkcí u mužů a při ženských problémech. Určitě byste si ale neměli nechat ujít minerální koupel nejlépe v úžasné Královské či Císařské kabině, které ke svému léčení využíval anglický král Edvard VII. Já jsem tady strávila jeden den, ale doporučovala bych delší pobyt. Když se to totiž spojí v zimě s běžkami nebo v létě s kolem, musí to být fajn.
Za kolik: suchá plynová lázeň 230 Kč, minerální koupel v Královské kabině 780 Kč, římské lázně 150 Kč
Vyzkoušela: Zuzana Pelková, redaktorka kosmetiky

INDIÁNSKÁ
Praha
Lily Wellness & Spa, Hotel Hoffmeister, Pod Bruskou 7, Praha 1, tel. 251017 111, www. hoffmeister.cz
Ihned po vstupu do hotelu Hoffmeister pocítíte uvolnění a opadne z vás stres. Pokud nebudete vědět, co si vybrat z opravdu široké nabídky procedur od hlavy až k patám, připraví pro vás program přímo na tělo. Já jsem začala půlhodinovou stone bath – saunou s horkými kameny v přírodní jeskyni v podzemí, která byla objevena při rekonstrukci hotelu. Solno-olejový peeling vám udělá kosmetička na speciálním tureckém stole ,hamam‘, který je vyhřívaný, a dokonce nemusíte vstávat do sprchy, protože vás kosmetička zbaví soli pomocí teplé vody ještě vleže na stole. Masáž shiatsu pro celé tělo je něco, co se vám bude opravdu zamlouvat. Pak následuje ošetření proti celulitidě kosmetikou Sisley a 90minutové Sisley aromatické ošetření pleti. Doporučuji zkusit masáž horkými kameny, tzv. stone therapy. Provádí ji neuvěřitelně milá a šikovná Američanka, která se tuto metodu učila přímo u Indiánů. Strávila jsem tady několik hodin a radím vám, udělejte totéž. Je to luxus, do kterého se vyplatí investovat.
Za kolik: Stone bath 670 Kč, solno-olejový peeling (15 minut) 800 Kč, masáž Shiatsu (90 minut) 2500 Kč, Sisley celulitidní ošetření 2110 Kč, Sisley aromatické ošetření pleti 2170 Kč, Wellness menu je za 1350 Kč
Vyzkoušela: Vlasta Maňáková, redaktorka kosmetiky

HARMONIE
Praha
Ayurmedic Ceylon, s.r.o., Na Šafránce 17/1771, Praha 10,
tel. 271742 186, www.ayurmedic.cz
Doporučuji všem, kteří milují orientální vůně, olejové masáže a bylinky. Společným rysem všech ajurvédských procedur je schopnost uvolňovat fyzické i psychické napětí, napomáhat vyplavování škodlivých látek z těla. Ve zkratce řečeno – celkově zharmonizovat lidskou bytost tak, aby duše a tělo byly v rovnováze. Vyzkoušela jsem ajurvédský harmonizující ozdravný program, na který si vyhraďte asi tak pět hodin. V úvodu jsem absolvovala hodinovou diagnostiku a konzultaci s ajurvédským specialistou Dr. Anurou Chandrasekerou, který mi poradil, jak se nejlépe zbavit veškerých zdravotních, ale i psychických problémů, které mě trápí. A pak už mě čekalo jenom rozmazlování: ajurvédská masáž hlavy olejem, neuvěřitelná synchronní masáž celého těla, kterou absolvujete pod dokonale sladěnýma rukama dvou masérů, bylinná inhalace tváře a nakonec bylinné napařování celého těla ve speciální rakvi. Můžete si rezervovat celý den jenom pro sebe. V nabídce je dokonce denní program pro 4 až 6 osob i s občerstvením, to za cenu 40 000 Kč. Budete odcházet jako jiný člověk.
Za kolik: 4250 Kč
Vyzkoušela: Vlasta Maňáková, redaktorka kosmetiky


PRO DELŠÍ POBYT
Františkovy Lázně
Hotel Imperial, dr. Pohoreckého 3, tel. 354 206 600, www.franzensbad.cz
Pobyt je tady rozhodně relaxační, je to maximálně klidné město. Rozhodně si tady odpočinete od hluku, stresu a shonu. Františkovy Lázně jsou zaměřené převážně na léčbu neplodnosti. Doporučovala bych je hlavně k dlouhodobějšímu pobytu ženám, které tento problém řeší. K léčbě se používá přírodní panenská slatina, která má mimo jiné i vynikající kosmetické účinky, má totiž stejné PH jako pokožka. Já jsem měla možnost vyzkoušet uhličitou koupel, která byla moc příjemná. Voda mě lehce nadnášela, měla jsem pocit vnější zimy ale vnitřního tepla, uklidňuje, ale neuspává. Byla jsem si zaplavat a pak jsem měla na rukou parafínový zábal. Wellnes pobyty tady teprve dolaďují, ale na relaxaci sem jezdí i známe fotbalové kluby, jako jsou Sparta, Slavie, ale i Lazio Řím nebo některé francouzské kluby.
Za kolik: koupel 330 Kč, bazén 150 Kč, parafínový zábal 120 Kč
Vyzkoušela: Broňa Zavadilová, obrazová redaktorka

NA KLOUBY
Třeboň
Lázně Aurora, s.r.o., Lázeňská 1001, tel. 384 750 333, www.aurora.cz
Pokud se nechcete celý den nechávat masírovat, plavat v bazénu, nebo si užívat perličkovou koupel, zajděte si do krásné přírody. Na podzim se můžete zůčastnit výlovu rybníka Svět, který je přímo u lázeňského komplexu. Nejžádanější procedurou je tady slatinová koupel. Je dobrá na klouby, ale i na pokožku. Představte si vanu plnou teplého řidšího bahna. Rochnila jsem se v něm asi tak dvacet minut, pak jsem se šla osprchovat a dalších dvacet minut jsem odpočívala pod dekou. Docela mě to unavilo, a to jsem měla před sebou ještě podvodní masáž a bazén. Bylo to fajn, ale určitě se sem vyplatí jet na víc dní, klidně i s celou rodinou.
Za kolik: za 450 Kč vám udělají denní program
Vyzkoušela: Simona Rydlová, produkční


NA SRDCE JSOU:
Poděbrady
hotel Bellevue – Tlapák, nám. T. G. Masaryka 645/III, tel. 420 325 616-4835, www.bellevue.cz
Přestože bych tyhle lázně doporučila spíš starším osobám, se mi tady líbilo. Den volna a relaxace pro mě začal kosmetickým ošetřením, během něhož jsem navíc dostala parafínový zábal na ruce. Ze všeho nejvíc se mi ale líbil floating. Je to jakoby velké vejce plné vody. Její složení je totožné s vodou v Mrtvém moři. Nadnášela mě a chvílemi jsem se cítila jako ve stavu beztíže. Tato procedura uvolňuje zablokovanou páteř, ošetří pokožku a uklidňuje nervy. Velkou specialitou je uhličitá koupel. Bylo to zajímavé. Během koupání voda ztmavla z příjemné zelenomodré do barvy silného černého čaje. Po celém těle se mi usazovaly malé bublinky a příjemně lechtaly.
Za kolik: kosmetika 430 Kč, parafínový zábal na ruce 70 Kč, floating 500 Kč,
Vyzkoušela:
Linda Hrubešová, grafička

DEN PRO SEBE
Karlovy Vary
wellness & spa hotel Ambiente, Moravská 1a, tel. 353 365 111,
www.premium-hotels.com
Den pro sebe, tak v karlovarském hotelu pojmenovali jeden ze svých beauty programů. Co všechno tedy nabízejí klientkám, které dokázaly zabrzdit a utrhnout si celých(!) čtyřiadvacet hodin pro své čistě soukromé potřeby? Ve wellness balíčku je namíchána relaxační a fyzioterapeutická péče na několik způsobů, přibaleno klasické kosmetické ošetření a také zajímavé jídelní menu.

Nejprve jsem se nechala ,naložit‘ do vany a dovolila, aby znavený organismus kolébaly léčivé rostliny a vířící bublinky. I když mi přesné složení bylinné koupele zůstalo utajeno, takže nemohu říci, zda jsem absolvovala kůru proti bolesti kloubů, ekzému či třeba neuróze, po půl hodině jsem se cítila výborně uvolněná. Ale až teprve v poloze ležmo a zabalena v hřejivé dece jsem si uvědomila, jak příjemně mne pálí snad každý centimetr kůže. Parafangový zábal rukou, který má uvolnit klouby i svaly a předat tělu potřebné minerály, ten pocit ještě umocnil...

Prostě – nastal nejvhodnější okamžik pro masáž krku a páteře, tolik týrané věčným sezením u počítače. V rámci procesu ,celkového uvolňování’ jsem pak jako poslední disciplínu v dopolední části zvolila přístrojovou lymfodrenáž nohou, která podporuje odtok lymfy a tělních tekutin z končetin a mimochodem je i účinným prostředkem k odbourávání celulitidy. Kdo snad tento problém nepovažuje za významný, může si místo této procedury dopřát oxygenoterapii, což znamená že bude inhalovat 40procentní kyslík a ,zajídat’ to vitaminy a minerály. A jaký lze očekávat výsledek? Posílení organismu, zlepšení fyzické kondice, dobrá nálada, ani stopy po únavě. Já na ni defitinivně zapomněla při kosmetice, kdy se mi dostalo masáže obličeje a dekoltu, mechanického peelingu i všech dalších klasických služeb včetně nalíčení.

Po poslední proceduře už zbývalo jediné: zajít do vedlejšího hotelu Jean de Carro, v solné komoře si dát skleničku dobrého vína, tedy – pardon – karlovarské minerální vody a zhluboka provětrávat plíce.
Za kolik: 1720 Kč
Vyzkoušela: Irena Jirků, editorka

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA