Kam chodí newyorští snobové

Chcete vědět, co teď nejvíc bere pravé newyorské snoby? Odpověď hledejte přímo v New Yorku. Ceny letenek klesly na historické minimum, seženete je za míň než osm tisíc korun. O to víc můžete utratit na místě!

Holínky a jehly
V New Yorku dnes letí dva typy obuvi. Pokud chcete jít s dobou, máte jen dvě možnosti: Tou první jsou potištěné holínky v divoce barevném stylu Pucci nebo třeba s monogramem, k nimž se nosí krátké sukně nebo kalhoty. Druhou variantou jsou ,jehly Dr. Suzanne‘ – poslední výkřik od Manola Blahnika. Botky pojmenoval podle Suzanne Levine, lékařky, která na rozdíl od všech svých kolegů propaguje obuv právě s jehlovými podpatky. Svými chirurgickými zákroky udělá pro ženy cokoli, aby je mohly nosit (Manolo Blahnik, 31 West 54st Street).

Objemné účesy a sponky
Vrací se účesy s mega objemem. A už se nemluví jen o salonu Bumble and Bumble (415 West 13th Street), ale především o vlasové stylistce Sally Hershberger (423 West 14th Street). Ta New York oslnila nejen svými kreacemi, ale i jejich cenou, takže i všemu zvyklí snobové ztrácejí dech nad 600 dolary za účes. To je v průměru dvojnásobek, než kolik si účtují jiní kadeřníci z luxusní čtvrti. Sally Hershberger vám udělá takovou ,big head’, že to ruzyňští celníci pár měsíců nerozchodí. Slavná stylistiska má dokonce i vlastních značku džín jménem Shagg. Ty si můžete koupit za 1000 dolarů v obchodě hned vedle kadeřnictví.

Dokonalá epilace
Co se týká obočí, New York se dělí na dva tábory. Do prvního patří klientky Elizy Petrescu (Avon Centre, 725 5th Avenue), která se stará o J.Lo nebo Cindy Crawford, do druhého tábora se řadí klientky ,Královny Christine’ (Christine Chin, 79 Rivington Street), tedy třeba Gisele Bündchen. Ať je slavná top modelka kdekoliv, vždy se tady jednou za měsíc staví. A jak si ,počínat’ s dalšími částmi těla? Trendem jsou buď ,brazilské bikiny‘ (hodně vykrojené), nebo úplné vyholení – nejlépe provedené v institutu Completely Bare (103 5th Avenue).

Tři populární místa
Letiště JFK se mění, v jeho prostorách se budou otevírat dvoje lázně: v terminálu JetBlue půjde o Oasis Day Spa, British Airways pro pasažéry první třídy připravily Molton Brown. Co k tomu dodat? Masáže odstraní únavu a rozproudí krev, speciální péče o pleť rozjasní tvář...

Vlastně jste ušetřila na letence, ne? Dva obchody Catherine Maladrino, francouzské návrhářky, která obléká třeba Sarah Jessicu Parker nebo Madonnu, jsou místem, které jsou pro každého správného snoba nezbytnou zastávkou na cestě po New Yorku. Jeden je na 468 Broome Street, druhý bude otevřen na 652 Hudson Street). A nový obchod Pucci? Ten najdete na 701 5th Avenue. A ještě čtvrť, která získává stále na větší popularitě. Jmenuje se Bowery, nachází se v blízkosti 5th Avenue na East Side. Po dlouhou dobu to byla čtvrť, kde žili převážně přistěhovalci a říkalo se o ní, že ji buď musíte milovat, nebo nenávidět. Teď je v kurzu pro všechny.

Kde levně a stylově bydlet
Pokud se chystáte do New Yorku a chcete ušetřit na ubytování, vyplatí se sledovat kulturní akce, v jejichž rámci hotely v tomto městě pravidelně nabízejí slevy.
V zimě jde o Paint the Town, letos se koná od 2. ledna do 28. února, v létě o Summer Breaks (termín pro rok 2005 ještě nebyl stanoven).

Na obě období se navíc chystají i nejrůznější kulturní zařízení a restaurace, takže celé město bude skutečně velmi zajímavé a přitažlivé. Pokud naplánujete svou návštěvu New Yorku právě na tato období, je dobré sledovat oficiální turistické stránky města – www.nycvisit.com.

Tento web nabízí také odkaz na luxusní ,Signature Collections‘, tedy bydlení s nejvyšším komfortem, a samozřejmě upozorňuje na všechny newyorské starobylé hotely (byly postaveny na počátku 20. století). Na městských stránkách pak najdete zároveň i řadu dalších praktických informací.

O zajímavých slevách v hotelích se píše na http://manhattanlastminute.com, www.nyc.com nebo na stránce www.nyinns.com. Také se rozhodně vyplatí ověřovat si ceny letenek přes internet – nabídky různých společností se liší až o tisíce korun (www.letuska.cz nebo www.condor.cz).

Nové restaurace
5 Ninth Další nová restaurace v populárním Meatpacking District. Každý se tady chce ukázat, atmosféra a jídlo navíc stojí za to. (5 9th Avenue)
Soho House V soukromém anglickém klubu Soho House se to hemží hvězdami. Edward Norton, Nicole Kidman nebo Jessica Simpson jsou prý celí diví z bazénu na střeše klubu. (20–33 9th Avenue)

Highline, Bed, Duvet a Ono
Nápad jíst vleže je sice dost starý, ale stále módní. Ba přímo nejmódnější. Večeři na lehátku nabízejí třeba v Highline (835 Washington Street), Bed (530 West Street), Duvet (45 West 21 Street) a Ono (hotel Gansevoort, 18 9th Avenue).

Kde potkat hvězdy
Pokud chcete vidět v N.Y. celebrity, nejlepší je zamířit k dětskému hřišti. Děti Umy Thurman si hrají v Madison Square Park, Julianne Moore zase navštěvuje houpačku na Bleeker Street. Když ale budete chtít spatřit své oblíbence bez jejich potomků, vydejte se poslouchat DJs do Canal Room (285 West Broadway) či zkuste snídani v Time Warner Centre.

EBC promo