Óda na eleganci a barvy

Klasická elegance, dů­myslný komfort, interiéry v ne­čekaně drzých barevných kombinacích. Všudypřítomní papoušci, bronzoví sloni, klubovky z rudé kůže, masivní krby, zlaté listy vinoucí se kolem baru a k tomu impozantní výběr jídel, vín, koňaků i koktejlů (nejzábavnější je ten s čerstvým zázvorem)… Lehce bizarně a neotřele působí na první i druhý pohled hotel La Reserve v Ženevě. Interiéry navrhl v roce 2003 Jacques Garcia, talentovaný architekt, který zaujal už svým rafinovaným stylem v pařížském Hotel Costes. Na břehu Ženevského jezera svou fantazii pustil ještě víc z otěží, až jeho nápady přeměnily původně nezajímavou budovu z konce sedmdesátých let v efektní prostor.

Stačí vstoupit do lobby a ocitnete se jakoby v jiném, úžasně barevném světě. A jak se tady třeba vybírají pokoje? Kdepak – ani podle pater, ani podle prostoru a vzdálenosti od kuchyně, ale právě podle barev. Je libo bydlet v červené, modré, nebo žluté? Všechny pokoje mají samozřejmě výhled na jezero nebo do vnitřního, dokonale upraveného hotelového parku, všechny mají balkon nebo terasu, a hlavně ne-u-vě-ři-tel-ně obrovské postele. Samozřejmostí je také něco kolem stovky televizních kanálů, CD a DVD přehrávače nebo připojení k internetu. Co potřebujeme víc?

V hotelu jsou dvě restaurace – Tse Fung s tradiční čínskou kuchyní a Le Loti s kuchyní francouzskou. A když chcete relaxovat jinak než nad talířem? Stačí zajít do přízemí, které je vyhrazeno lázním, a tedy aromaterapii, hydroterapii a masážním stolům, nechybí ani kosmetický salon La Prairie, fitness, cvičební sál, sauna nebo bazén. Když u jezera vládne hezké počasí, můžete využít soukromé pláže se školou vodního lyžování, případně si pronajmout plachetnici (pohledný kapitán je v ceně). A až si budete chtít vyrazit do centra města, namiřte si tam hezky po stříbřité vodní hladině. Hotelové lodní taxi vás doveze až k Jardin Anglais.

Jak se tam dostat
Pětkrát denně se Swiss Air (přes Curych), ceny letenek od 5300 Kč včetně tax, rezervace na www.swiss.com nebo na telefonním čísle +420 221 990 444, z letiště 10 min. autem.

Jak si rezervovat pokoj
www.designhotels.com, www.lareserve.ch
301, Rue de Lausanne, 1293 Bellevue, Geneve
tel. +41 22 959 59 59, [email protected]