REKLAMA

Ráj na zemi, díl 2.

REKLAMA

Pokud se vydáte cestou po turistické trase Halemauu Trail, překročíte vychladlou lávu v rozmanitých odstínech černé, hnědé a červené. Až se budete chtít, unavená po túře, svalit do hebounkého písku, vyberte si pláž Big Beach – je považována za nejkrásnější na ostrově. Přemýšlíte, kde složit hlavu v noci? Jeden z nejlepších hotelů na Havaji je Grand Wailea Resort Hotel & Spa (www.grandwailea.com), obrovský hotelový komplex, jehož součástí jsou i lázně, golfové pláně a nechybí ani malebná svatební kaple. Pokud zbožňujete rybí speciality, určitě navštivte výtečnou rybí restauraci s výhledem na Pacific The Seawatch.

Pokud surfujete (nebo se to chcete naučit), navštivte ostrov Ohau. Počítejte ale s tím, že nejste jediná, kdo si sem jede užít vln. Osamělý tropický ráj tak na zdejších plážích nenaleznete. Klidněji je ve vnitrozemí – v zelených horách můžete uniknout civilizaci. Až budete mít dost aktivního odpočinku, dopřejte si relax v baru Duke’s Waikiki – můžete zde popíjet koktejly a poslouchat ‚hula písně‘ domorodých dívek. Zlaté staré časy si užijete i v romantickém hotelu Sheraton Moana SurfProxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 der (www.moana-surfrider.com), který byl postaven již v roce 1901 a je nejstarším na Havaji.

GolfNejvětší ostrov Big Island zaujme jedinečnou krajinou, vytvořenou sopečnými explozemi: povinným programem je hlavně výlet po Crater Rim Drive, kudy lze autem dojet k aktivnímu vulkánu. Vydáte-li se po silnici Chain of Craters Road k pobřeží, spatříte syčící žhavou lávu vtékající do moře. Pokud se na to cítíte, můžete v doprovodu místního farmáře dojít až k tekoucí lávě. Také Big Island nabízí bezpočet možností ubytování. K nejoblíbenějším hotelům patří stylový komplex The Fairmont Orchid (www.fairmont.com/orchid) se skvělou nabídkou lázeňského vyžití. Z přilehlé pláže zase můžete pozorovat mořské želvy.

Jak se dostat na Havaj?
Do pozemského ráje Havajských ostrovů se dopravíte letecky. Zpáteční letenka stojí kolem dvaceti tisíc a můžete si ji objednat například na www.letenky.cz. Z České republiky se na Havajské ostrovy létá většinou přes USA (nejčastěji z Los Angeles) – tato cesta zabere asi dvanáct hodin, ze Spojených států do Honolulu poté dalších pět hodin. Mezi většinou ostrovů funguje jen letecká doprava, kterou zajišťují dvě společnosti – Hawaiian Airlines a Aloha Airlines. Nejlevnější letenky však nezískáte ani na internetu, ani u leteckých společností, ale přes místní cestovní agentury.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA