Sněhové království, díl 1.

Leží jen několik hodin od našich hranic a nabízí obrovský výběr sjezdovek, zá­zemí pro milovníky adrenalinu i rušný společenský život.

Jestliže patříte mezi náročnější vyznavače zimních sportů, vydejte se do rakouského regionu Ötztal. Právě v něm se totiž nachází městečko Sölden, jedno z nejrozsáhlejších a nejvýše položených středisek v Rakousku, které každoročně obsazuje přední pozice v nejrůznějších žebříčcích lyžařských středisek. Sölden Arena, v níž bývají pravidelně zahajovány závody Světového poháru v alpském lyžování, se totiž svou úrovní a rušným společenským životem vyrovná třeba slavnějšímu Kitzbühelu, nadmořská výška areálu (1350–3250 m) zase zaručuje kvalitní sníh až do jara.

Pro lyžaře i snowboardisty
To, že jde o opravdový lyžařský ráj, dokládá už počet sjezdovek – v Söldenu najdete okolo 140 kilometrů perfektně upravených tratí všech stupňů obtížnosti, přičemž některé jsou jako stvořené pro carving. Skvělý dojem umocňují nejmodernější kabinkové lanovky. Mezi největší lákadla patří bezesporu skiareál BIG 3 rallye, který propojuje tři vrcholy nad tři tisíce metrů a pyšní se jednou z nejdelších sjezdovek v zemi.

Když se jí necháte vést z nejvyššího Schwarze Schneid (3340 m) až k údolní stanici lanové dráhy, budete mít v nohách úctyhodných 13 kilometrů.

Ve dvou místních snowparcích si na své přijdou také freestylisté a majitelé snowboardů. Nejodvážnější z nich určitě ocení vyhlášený Base Winterpark (www.base.soelden.com) v sedle Giggijoch, postavený profesionálním týmem pro opravdové fajnšmekry. A když už se vám omrzí všechny ty ‚backflipy‘ a jiné triky, ze kterých mrazí v zádech, zasedněte do křesílek a za zvuků hip hopu chytejte bronz.

V Söldenu ale nezapomínají ani na milovníky bílé stopy: každoročně pro ně připravují 36 kilometrů běžeckých tratí.