Sněhové království, díl 2.

Vyhlášené jsou i místní restaurace. Pokud chcete vyzkoušet, jak chutná ve třech tisících, zastavte se na vrcholku Gaislachkogl v Tre Milla. Jde o nejvýše položenou pizzerii v Alpách (nachází se ve výšce 3058 m n. m.) a na návštěvníky tady čeká nejen dokonalý výhled z prosklené terasy, ale také spousta dobrého pití a jídla.

Pro ty, co dávají přednost tradiční tyrolské kuchyni, je ideální pohostinství Giggi Tenne (www.giggitenne.at); restaurace Gampe Thaya na sjezdu z Rotkogljochu zase nadchne prostředím horské chaty.

Máte-li po poslední jízdě ještě dost energie, zavítejte do některého z barů přímo na dojezdu (www.apresskisoelden.at). Je jich tady požehnaně a žije to tady v nich každý den dlouho do noci. Za podnik s nejlepší atmosférou bývá označován Schirmbar u hotelu Liebe Sonne, nezklame ale ani Snow Rock Café, kde hraje živá hudba, nebo Fire & Ice.

Odpočinek a relaxace
Co se týče ubytování, v Central Spa Hotelu (www.central-soelden.at), který je oblíbený i pro své wellness centrum nabízející různé zábaProxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 roxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 koupele či kosmetické procedury, zaplatíte za pokoj od 140 eur za noc. Nesmíme opomenout ani Aqua Dome v nedalekém Längenfeldu (www.aqua-dome.at). Čtyřhvězdičkový hotel s termálními lázněmi je totiž v této oblasti skutečným pojmem, přitom nocleh se tu dá sehnat již od 135 eur za noc. V nabídce je mnoho balíčků včetně třídenního wellness pobytu za 525 eur, takže se tady dobře zabaví i případní nelyžující členové výpravy.

Není-li však takový styl ubytování nic pro vaši dobrodružnou povahu, máme pro vás originální návrh: přenocujete v iglú! V Icegloo Village ve výšce 2700 metrů nad mořem se můžete za 99 eur stát alespoň na noc Eskymákem (stavba ze sněhu a ledu nabízí osm iglú pro čtyři osoby, více na www.schneedorf.com).