5 kroků jak mít cool balkón

Že máte balkón a nevyužíváte ho? Chyba! Můžete si z něj totiž udělat to nejlepší místo na letní setkání s kamarádkami v podobě grilování nebo jen posezení nad skleničkou vína. A teď je na to ten nejlepší čas.

Jak na to? Stačí se řídit pěti kroky, které váš balkón promění k nepoznání.

1 svetylka 9a269

flickr.com

1. MALÁ SVĚTÝLKA

Kolem zábradlí nebo ke stropu přidělejte venkovní řětězová světýlka. Vypadají stylově a díky nim můžete venku zůstat až do dlouhé noci. 

idejos balkonui 2278833c312d43d61d9a40f5dd2ad0fe 47c94

e-interejeras.lt

2. COOL NÁBYTEK

Balkón se dá proměnit i pomocí obyčejného nábytku. Příjemné sezení je totiž nejdůležitější. Je jen na vás, jestli zvolíte stále trendovější retro a obejdete si pár antiků pro stoličky z 50. let nebo spíše vsadíte na skandinávský styl, a sáhnete po betonu a kožešinách. Bát se nemusíte ani klasiky jménem Ikea.

3 kytky b90e6

pinterest.com

3. KRÁSNÉ KVĚTINY

Jasným tipem jsou květiny, květiny a zase květiny. Ať už hodláte pěstovat sukulenty, bylinky nebo zvolíte větší keře, neváhejte z vašeho balkónu udělat malou džungli. Budete tu o to spokojenější!

4 dekorace a0ef9

apartmenttherapy.com

4. DEKORACE

Čím útulnější, tím lepší! Polštářky, svíčky nebo klidně houpací síť, v dekorování se meze nekladou. Pořádně si vyhrajte.

5 spolecnost cuckooland 6c745

cuckooland.com

5. DOBRÁ SPOLEČNOST (A VÍNO)

A posledním (nejdůležitějším) bodem je určitě výběr jídla, pití nebo lidí, se kterými se o svůj balkón podělíte. To je samozřejmě volitelné, ale my jsme si jisti, že víte, co máte nejraději. Tak si to užijte!

Prohlédněte si galerii těch nejhezčích balkónů z Instagramů a Pinterestu.

EBC promo