5 nejvíc cool kytek pro váš byt

Monstera


S fotkami téhle cool rostliny se v posledních letech na instagramu doslova roztrhnul pytel. 
Kromě toho, že je vážně fotogenická, se skvěle vyjímá i na látkových potiscích nebo plakátech. Navíc umí doma vytvořit super tropickou atmosféru. Původně totiž pochází z jihoamerických hor, kde roste na kmenech stromů, skalách i zemi, a vstřebává živiny pomocí vzdušných kořenů. Doma se obvykle pěstuje Monstera skvostná, která dorůstá až do téměř dvou metrů. Je také známá tím, že přílišná péče jí škodí. Ostatně já sama jsem tyto temperamentní Jihoameričanky zahubila už tři.

Monstera (@vegekolektyw)
@vegekolektyw

 

Zamiokulkas


Najdete ho v Tesku i v Ikee. Zamiokulkas je v současnosti asi nejoblíbenější domácí pokojovkou. Setkat se s ním ovšem můžete setkat v kancelářích nebo obchodních domech. Proč? Přežije úplně všechno! Daří se mu i ve špatně osvětleném prostoru a pořád vypadá fit. Přesto, že pochází z Madagaskaru, na střed Evropy si zvyknul velice dobře. Jeho údržba je totálně nenáročná a tak můžete klidně odcestovat až na tři týdny, a na péči o domácí flóru zapomenout.

Zamiokulkas (@morganebobo)
@morganebobo

Tchýnin jazyk


Dříve na její adresu padaly převážně posměšky. Jako děti jsme se smály jejímu názvu i zoufale nudnému vzhledu. Navíc byla všude, na každém školním parapetu, v čekárně u lékaře i v každém panelákovém obýváku. Dneska jsou špičaté listy téhle pokojovky, které daly vzniknout jejímu názvu, opět cool. A navíc má tahle rostlina jedno obrovské plus. Umí totiž čistit vzduch od prachu a smogu. A to je přesně to, co všichni potřebujeme.

Tchýnin jazyk (@jakoby_prague)
@jakoby_prague

 

Opuncie 


Jestli byly minulý rok cool ananasy, letos to jsou opuncie! V létě se jimi dopňky budou jenom hemžit a kaktusy budou k vidění úplně všude. Opuncie pochází z Mexika, kde se pěstují na speciálních plantážích. V tuzemsku je nejčastěji uvidíte na parapetech a slunném stanovišti. Mají rádi teplo a narozdíl od jiných kaktusů téměř nepíchají.

Opuncie (@poganinek)
@poganinek

 

Pilea


Dostala mě svou nekomplikovanou povahou. Pěstuju jí už rok v malém květináči na konferečním stolku a zatím přežila úplně všechno. Dlouhou dovolenou, přerušenou dodávku topení i letní žár pramenící z orientace okna na západ. Pilea neboli Money Plant aktuálně patří mezi celosvětově nejoblíbenější pokojovky a její kulaté lístky jen potvrzují, že v jednoduchosti je krása. Navíc se velmi dobře množí a tak její výhonky můžete hezky posílat dál.Víc Piley pro všechny!

Pilea (@pokojovky)
@pokojovky
  •  

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA