5 tipů pro jarní úklid skříně, zn.: rychle!

Teplé dny se blíží hodně rychle, takže přichází ten pravý čas připravit svoji skříň a vytáhnout do popředí všechny kousky, na které jste se těšila celou zimu. To znamená uvolnit jim místo a možná se naopak části šatníku i zbavit. Že to není jen tak? My víme – ale žádnou paniku. Máme pro vás triky, jak si zorganizovat šatník na jaro jednoduše a hlavně rychle. Jarní úklid do třiceti minut? Začínáme!

1. Zbavte se kousků, které vám nesedí

Pokud je to více jak měsíc, co jste si koupila kousek, který nemůžete nosit, protože vám nesedí, ale u švadlenky jste s ním ještě nebyla, zbavte se ho. S největší pravděpodobností už se k ní ani nevydáte a takové věci vám zbytečně zabírají místo ve skříni a navíc obírají o čas, kdykoliv si ty velké kalhoty snažíte nastylovat s páskem nebo když si po stopadesáté ohrnujete rukávy u košile, co vám je velká. To samé platí pro cokoliv s nikdy nezašitou dírkou!

2. Roztřiďte zimní oblečení

Jestliže zrovna nevyrážíte na Island, pravděpodobně už ty nejteplejší svetry a kabáty, co doma máte, potřebovat nebudete. Schovejte sezónní oblečení někam, kde nezabírá místo či jej nemáte denodenně na očích. Pokud máte takové kousky, na které jste nesáhla celou zimu, zvažte jejich darování či přeprodej. Platí to i u zimních bot, šál, rukavic a dalších zimních doplňků - nechte si zkrátka jen to, co opravdu nosíte.

3. Starší spodní prádlo? Nenechávat!

Nic nepotřebuje třídit častěji, než váš šuplík se spodním prádlem. Všichni máme nějaký ten sexy set, na který přijde chvilka jen někdy, nebo naopak podivné kalhotky, ke kterým ale máme silný vztah. Jenže jich nejde mít plný šuplík. Cokoliv, co už není v top formě, nenosíte a schováváte to někde vespod šuplíku, vyhoďte. Uděláte si místo na nějaký nový roztomilý set, který vám udělá o to větší radost.

4. Zahoďte kousky se skvrnou, co se nedá vyprat

Možná je na kraji rukávu, v záhybu nebo tak malá, že ji skoro nejde vidět. Ale vy o ní víte a to stačí. Jakákoliv skvrnka na vašem oblečení, která už nepůjde nikdy vyčistit (i když jste to zkoušela asi milionkrát), vás uvádí do stresu. A chcete snad nosit kousky, co vás stresují? Ne. My to věděli.

5. Boty, boty, boty... a dost!

Nejtěžší bod na konec. Třízení bot. My víme, boty dokážou udělat outfit, jsou krásné a tak hezky se na ně kouká... Ale jestliže jich v botníku máte spoustu, které nenosíte, protože jsou nepohodlné a není na ně spoleh, zkuste na sebe být před jarem trochu přísnější a zbavte se  jich pokud (už) vám nedělají radost. Nezapomeňte vyměnit i tenisky, které máte na sport a běh. Správně by se měly měnit alespoň každé 2-3 roky.

 

EBC promo