REKLAMA
REKLAMA

Dekor novinky

V srdci staré Prahy, na křižovatce ulic Celetná a Štupartská, byl otevřen nový stylový hotel Ventana. Ve starém pražském paláci se zrodil noblesní svět se zajímavou, takřka autentickou atmosférou. Dvě patra s hotelovými pokoji jsou zařízena v novorenesančním stylu, v němž byly prostory koncem 19. století původně také navrženy. V podkroví vzniklo devět mezonetových pokojů s ložnicí na galerii, z níž je nádherný výhled na Týnský chrám. Majitelé hotelu zařídili interiéry jen tím nejlepším: romantické postele s nebesy a další nábytek z třešňového dřeva, mramorové podlahy, látky z francouzského módního domu Pierre Cardin a křišťálové lustry Swarovski. Až budete chtít svým hostům připravit výlet, na jaký jen tak nezapomenou, už víte, kde je ubytovat.

Fascinace designem a módou
Vidět pohromadě fotografie Vanessy Beecroft, Terryho Richardsona či Stevena Meisela, prohlédnout si konceptuální umění v podání módních návrhářů Martina Margiely nebo Larse Nilssona a obdivovat kostýmy podle návrhů Yinka Shonibarea (loňského laureáta Turnerovy ceny) – to se vám nepodaří zrovna každý den. Fashination, jedna z nejzajímavějších výstav loňského roku, je do 23. ledna otevřena ve Stockholmu. Pro Moderna Museet vytvořili speciální projekty na rozhraní módy, designu a umění ti nejpovolanější.

Rosenthal oslavuje
Začátkem minulého století napadlo Philippa Rosenthala vytisknout na spodní stranu každého porcelánového produktu jméno své firmy. Stal se tak vůbec prvním výrobcem porcelánu, který vytvořil původní nezávislou značku. Rosenthal slaví letos 125 let od svého založení a u té příležitosti vznikla tato kolekce Free Spirit od Robina Platta. Koupíte ji v prodejnách Potten & Pannen Staněk.

Sněhová královna
Nová kolekce nábytku a bytových doplňků dorazila také do pražského showroomu francouzské firmy Ligne Roset. Jedním z nejhezčích přírůstků je tato pohovka Snowdonia. V soutěži Red Dot Award 2004, do níž byly přihlášeny čtyři tisíce návrhů ze čtyřiceti zemí, získal návrhář Eric Jourdan prestižní cenu za kvalitu a design právě této pohovky. Snowdonia se vyrábí jako trojmístné a dvoumístné křeslo i jako podnožka, můžete si sami vybrat potah a také barvu. Vedle sněhobílé, podle níž dostalo sofa jméno, je na výběr šedesát jiných barevných odstínů. Další informace najdete v show­roomu Ligne Roset (viz Adresář).
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elle - Predplatny

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA