Jako v nebi

Teplé a hřejivé tóny interiéru střídají s vyššími teplotami chladivé a čisté barvy. Bílá pro ložnici se může zdát jako trochu nudná a jednoduchá volba, pokud ale dodáte prostoru nějaký výrazný prvek, ať už v podobě barevného povlečení, výrazných koberců nebo jiných doplňků, bude pokoj působit prostorně, čistě a přitom módně a zajímavě.

Majitelé velkých ložnic si mohou dovolit vymalovat strop tmavou barvou nebo vytvořit celému pokoji falešná nebesa pomocí výrazné tapety. Tmavými nebo barevnými akcenty můžete zvýraznit prostor nebo jednotlivé kusy nábytku, nebo naopak odpoutat pozornost od nepravidelných výklenků nebo nepříliš okouzlujícího výhledu z oken. Ideálními předměty poutajícími pozornost v bílém prostoru budou třeba úlovky z cest.

Pokud nechcete spát v blízkosti totemu nebo čínského draka, hodí se výrazné vzory a barvy na stínidla lamp, textil, fatboye nebo třeba designové křeslo – bílé barvy jejich okolí je nechají patřičně vyniknout. Inspirovat se navíc můžete téměř ve všech studiích a nábytkových firmách, bílou totiž neprosazují jen minimalističtí designéři, ale také milovníci klasiky nebo stylu francouzského venkova.