Konec moderny, vraťme se k přírodě!

Trend zvaný Low-tech (ano, opak High-tech) okouzluje hned několika faktory:

  • šetrnější přístup k životnímu prostředí
  • cenová dostupnost
  • specifický humor
  • nepřehlédnutelný styl (a ten především)

Industriální styl, který se už dlouhou dobu těší velké oblibě, není pro každého. Ne všichni se jím nechají okouzlit. Ne každý využije stohovatelný, skládatelný nebo omyvatelný nábytek. Pokud mezi 'ne každého' zařazujete i sebe, trend Low-tech bude možná právě pro vás to pravé.

Low-tech reakce na technické požadavky na vybavení interiéru není zásadně odmítavá, jako spíš pobavená a ironizující. Nenahrazuje jednu fascinaci fascinací jinou. Neobklopuje se uměním východních kultur a batikovanými šátky jako hippies. Naopak se nebojí kombinovat ty materiály, postupy a technologie, ze kterých vytěží pro daný předmět z minima maximum.

Dřevěný nábytek nemusí působit starožitně a tradičně, misky nemusí být plastové a vázy skleněné. Předměty nemusí být univerzální. Naopak mají sloužit přesně tomu účelu, pro který byly vytvořené. Jako třeba Neo country nábytek holandské designérky Ineke Hans, který je výrazný svou bytelností a venkovským stylem; nebo vystřihovaná papírová stínítka lamp londýnské designérky Yu Jordy Fu (na hlavní fotografii), masivní hliněná váza Maxima Velčovského nebo pletené misky designérky Janky Murínové.

Autor: Archiv redakce
Autor: Archiv redakce
Autor: Archiv redakce