Křeslo jako solitér i místo k odpočinku

Každého občas omrzí osobní prostor, ve kterém tráví nejvíce času. Zpravidla to bývá obývací pokoj a ložnice. Znáto ten pocit? V tu chvíli je na čase řešit revitalizaci interiéru. Většina lidí tento fakt opomíjí a připravují se tak o své místo určené pro relax a nastartování myšlenek po náročném pracovním dni.

Přitom prostředky pro změnu prostředí můžou být i jednoduché. Jedním z nich je například vytvoření oblíbeného čtecího či odpočinkového koutku. V hlavní roli: pohodlné křeslo s podnožníkem. To dokáže z ložnice, ale i z obýváku vytvořit útulné místo, ve kterém budete rádi trávit svůj volný čas. 

Připravili jsme si pro vás výběr těch největších trendů z oblasti křesel, které byly představeny na veletrhu v Miláně.
Které by vám rozhodně neměly ujít?

 


 

V první řadě nás zaujala kolekce křesel firmy SITS prodávaných v pražském showroom INNEX. Spojují právě dva důležité aspekty, které jsou potřebné pro vytvoření vašeho oblíbeného odpočinkového koutu: ojedinělý design, který neomrzí a překvapivé pohodlí na míru šité každé postavě. Název prémiové kolekce švédského dodavatele SITS příznačně zastupuje slovo „BIRDS“. Spojitost mezi názvem kolekce a křesly jsme objevili u linií podpěrek rukou připomínajících křídla ptáka a také u jemně táhlých tvarů korpusu křesla, které jakoby vyzývají k obtékání proudu vzduchu.

Celkově lehký dojem křesel je další spojitostí se vzduchem plachtícími ptáky. Také výběr přírodních materiálů je jedním z pilířů, na kterém je kolekce postavena. Dodavatel nabízí k výběru pouze z nejluxusnějších látek ze svého sortimentu, například z přírodou lehce odbouratelné látky s příměsí bavlny, moderní látky s příměsí vlny nebo z luxusně broušené kůže prvotřídní kvality.

Jedním z křesel je měkké a nejvíce pohodlné křeslo s příznačným názvem SOFTBIRD. Ve skořepině, typické pro celou kolekci BIRDS, je umístěna čtveřice měkkých polštářů, které vytvoří maximální komfort pro sed, záda i ruce. Už rozevlátost polštářů ve vás na první pohled vyvolá pocit ponořit se do měkkého pohodlí a v klidu si vychutnat chvilku pro sebe.

 SOFTBIRD armchair origin1 natur 2 75a45


 

Další provedením velmi výrazné křeslo nese označení BLACKBIRD. Vaši pozornost upoutá hlavně výrazným prošíváním se zajímavým detailem – absencí knoflíčků, které jsou pro prošívání křesílek typická. Tento model zaujme hlavně příznivce elegance a luxusního designu. Křeslo BLACKBIRD si najde své místo hlavně v pracovně nebo jako luxusní doplněk do obývacího pokoje. Napovídá tomu i výběr materiálů, ve kterých dodavatel křeslo nabízí – jedná se zpravidla o precizně broušenou kůži v černé, nebo bílé barve. 

BLACKBIRD armchair aniline natur 2 49614


Dalším z kolekce je křeslo MYBIRD s obdélníkovým prošíváním sedáku a křeslo LOVEBIRD. Objednat si je můžete taktéž v kůži, ale i v poslední době velmi moderní vlněné látce.

MYBIRD armchair panno1002 charcoal 2 0e3b3

LOVEBIRD armchair aniline natur 2 60324

Všechna křesla naleznete exkluzivně v showroomu INNEX na Praze 3. Designéři firmy INNEX řeší často revitalizace interiérů, ale i návrhy interiérů nových. Rádi se přizpůsobí vašim požadavkům a představám a budou vám oporou po dobu celé realizace projektu.

Navštivte showroom INNEX nebo www.innex.cz a vytvořte ze svého domova opět ráj odpočinku a zdroj inspirace i energie pro každý den.