Na výlet za designem, díl 3.

Až budete přemýšlet, kde strávit prodloužený víkend, zamiřte do některého z desítky nejnovějších evropských design hotelů.

THE PURE

Fotografie zde

Bílé zdi, bílý interiér provedený v bílé kůži, mramoru a lakovaném dřevu, The Purebílé oblečení personálu. Prostě jednoduchost a čistota každým coulem, to je hotel The Pure přímo v srdci Frankfurtu nad Mohanem. Místní architektka a designérka Oana Rosen si dala záležet na tom, že po industriálním vzhledu bývalé textilní továrny z 19. století, v jejíž budově se hotel nachází, nenajdete ani stopu. Futuristický vzhled umocňují detaily, například průhledná vana v každém z padesáti pokojů, díky nimž se zde budete cítit, jako byste se právě ocitli v nějakém bizarním sci-fi filmu typu Mechanický pomeranč. Po setmění se hotel díky světelným efektům mění na pulzující epicentrum nočního života, zdejší bar se totiž stal oblíbeným nejen mezi hotelovými hosty. Samozřejmostí je Wi-Fi internetové připojení v celém objektu zdarma, dokonce si na pokoj můžete vypůjčit i laptop (bílý iMac, jak jinak). Pro sportuchtivé nechybí ani fitness centrum či sauna a pro alergiky tady mají dokonce speciální antialergické pokoje.
Kontakt: Niddastrasse 86, Frankfurt nad Mohanem, Německo, www.pure-hotel.com, od 90 eur za noc

THE OTHER SIDE

Moderní design a luxus v kombinaci s extrémními klimatickými podmínkami The Other Sidea severskou mystikou dělá z pobytu v tomto norském hotelu zcela ojedinělý zážitek. Nachází se totiž přímo uprostřed tundry s výhledem na Barentsovo moře. A pokud se sem vydáte v zimě (otevírají letos v září), máte velkou šanci spatřit polární záři přímo z okna svého pokoje. Švédsko-francouzské designérské duo Birgitta Ralston a Alexander Bau navrhli celý hotelový komplex (tvoří jej několik samostatných domečků) podle půdorysu původních sámských vesnic, jejichž obyvatelé vyznávali šamanismus.
Kontakt: 9930 Neiden, Norsko. Tel. +4778 996 203, www.theotherside.no, ceny v době uzávěrky nebyly ještě stanoveny

ARGENT TRIO

Představte si horskou chatu s vymazleným interiérem provedeným Argent Triove světlém dřevě a kameni, v krbu praská oheň, venku čeká horká vana, do které si můžete lehnout, usrkávat šampaňské a kochat se pohledem na Mont Blanc. Takhle nějak to vypadá v chatovém komplexu Argent Trio Collection ve francouzských Alpách, místě, kam každoročně míří všichni evropští snobové, kteří si oblíbili lyžování. Svetr s jelenem patří k povinné výbavě.
Kontakt: rezervace pouze přes www.prestigecompany.com, od 800 eur za chatu na týden

TEXT: PATRICIA DRATI RØNDE

EBC promo