Porsche před domem i v kuchyni

Přidejte si Elle do oblíbených na Google zprávách

Všichni, kdo propadli německé automobilce specializující se na superrychlá auta, už pravděpodobně ví, že logem Porsche Design se může chlubit jejich šatník i domáci spotřebiče. V designerském studiu se ale zrodila už i celá kuchyň.

„V říjnu 2005, jsme s firmou Poggenpohl podepsali dohodu o spolupráci.“ přibližuje spolupráci Roland Heiler, generální ředitel Porsche Design Studia v Zell am See. „Naše studio má mnohaletou zkušenost s projektováním kuchyňských a domácích spotřebičů, stejně jako nábytku. Ve společnosti Poggenpohl jsme našli partnera schopného realizovat naše představy o tom, jak by měla vypadat moderní kuchyně.“

První společný projekt – kuchyňskou sestavu P‘7340 – představilo kuchyňské studio Poggenpohl Möbelwerke GmbH a Porsche Design Group před dvěma lety. Čistý design a přísné linie mohli první zájemci obdivovat v zákaznickém centru výrobců sportovních aut v Lipsku. Exkluzivním dodavatelem vestavěných elektrických spotřebičů se stala firma Miele.

P‘7340 překvapila pokrokovou konstrukcí, puristickým stylem a materiály nejvyšší kvality. Není totiž adresovaná ženám, ale mužům. Hlavním použitým materiálem je hliník, který dodává kuchyni pokrokový a technický vzhled. Další použitý materiál je sklo, které zdobí přední povrchy nebo doplňuje rámy. O nápadný kontrast s těmito chladnými materiály se stará design povrchu skříněk - k dispozici je ve dvou dýhovaných provedeních: hrubě drásané pinii a jemně drásaném tmavém dubu. „Naše spolupráce s Porsche Design nám umožnila navrhnout kuchyni, jejíž čistý a účelný design je jasně adresován mužům.“ dodal k designu Elmar Duffner, generální ředitel firmy Poggenpohl.

P‘7340 si můžete prohlédnout v Pražském studiu Poggenpohl, které se před nedávnem usídlilo na adrese Vinohradská 10, Praha 2.