Porsche před domem i v kuchyni

Všichni, kdo propadli německé automobilce specializující se na superrychlá auta, už pravděpodobně ví, že logem Porsche Design se může chlubit jejich šatník i domáci spotřebiče. V designerském studiu se ale zrodila už i celá kuchyň.

„V říjnu 2005, jsme s firmou Poggenpohl podepsali dohodu o spolupráci.“ přibližuje spolupráci Roland Heiler, generální ředitel Porsche Design Studia v Zell am See. „Naše studio má mnohaletou zkušenost s projektováním kuchyňských a domácích spotřebičů, stejně jako nábytku. Ve společnosti Poggenpohl jsme našli partnera schopného realizovat naše představy o tom, jak by měla vypadat moderní kuchyně.“

První společný projekt – kuchyňskou sestavu P‘7340 – představilo kuchyňské studio Poggenpohl Möbelwerke GmbH a Porsche Design Group před dvěma lety. Čistý design a přísné linie mohli první zájemci obdivovat v zákaznickém centru výrobců sportovních aut v Lipsku. Exkluzivním dodavatelem vestavěných elektrických spotřebičů se stala firma Miele.

P‘7340 překvapila pokrokovou konstrukcí, puristickým stylem a materiály nejvyšší kvality. Není totiž adresovaná ženám, ale mužům. Hlavním použitým materiálem je hliník, který dodává kuchyni pokrokový a technický vzhled. Další použitý materiál je sklo, které zdobí přední povrchy nebo doplňuje rámy. O nápadný kontrast s těmito chladnými materiály se stará design povrchu skříněk - k dispozici je ve dvou dýhovaných provedeních: hrubě drásané pinii a jemně drásaném tmavém dubu. „Naše spolupráce s Porsche Design nám umožnila navrhnout kuchyni, jejíž čistý a účelný design je jasně adresován mužům.“ dodal k designu Elmar Duffner, generální ředitel firmy Poggenpohl.

P‘7340 si můžete prohlédnout v Pražském studiu Poggenpohl, které se před nedávnem usídlilo na adrese Vinohradská 10, Praha 2.