Sedm svíček (nejen) na Valentýna

Máte rádi vůni růží, nebo raději dáváte přednosti něčemu svěžímu? Rozpálí vás omamné aroma orchidejí nebo je vám nejlíp, když kolem sebe cítíte jemné třešňové květy? Romantika evidentně nemusí být jen růžová, mistři parfuméři namíchali skvělé vůně, které zalili do vosku a vy tak můžete mít naprosto perfektní den i noc.

Ještě než vám představíme naše favority, máme pro vás pár dobrých tipů, jak si vonné svíčky užít na 100 procent.

  1. Novou svíčku nechejte hořet dva hodiny. To je ideální doba na to, aby se vrchní vrstva vosku plně zahřála a roztála rovnoměrně i po okrajích.
  2. Pokaždé, než zapálíte svíčku, zkraťte její knot. Žár se lépe rozloží, vosk zahřeje rovnoměrně a vůně bude o to lepší. Ideální délka jsou 3 až 5 milimetrů.
  3. Svíčky zapalte až po jídle, zbytečně byste se připravili o zážitek z jídla i svíčky.
  4. Svíčky, a to ani ty velké, nepalte déle než 4 hodiny.
  5. Když prudce sfouknete, nedivte se, že bude pokoj "vonět" po kouři. Je lepší svíčku uhasit s pomocí zhášedla. Je to i o moc elegantnější.

 

A teď sedm svíček, které vám navodí tu pravou atmosféru ....


Diptique

svicka Diptyque Rosa Mundi e9e63

Speciální valentýnská edice je inspirována milenkou anglického krále Jindřicha II. Rosamundou Clifford. Voní nádherně po dvou růžích - májové a damašské, a taky po rybízu, liči a muškátu se špetkou bergamotu. Tuto svíčku si kupte rovnou v několika kusech, protože si jí zamilujete od prvního momentu.

Diptique Rosa Mundi, 1600 Kč, prodává Ingredients


Oribe

svicka Oribe Cote dAzur 98a1b

U vlasové značky byste asi svíčku nehledali a přesto tu jedna je. Je tak skvělá, že jí musíte rozhodně vyzkoušet. Valentýn je k tomu naprosto ideální. Cote d'Azure od Oribe voní po kytkách a citrusech, celý prostor zahalí do jemného závoje z hyacintů, bramboříku, švestek, citrónu, rybízu, pomerančů a sexy jantaru.

Oribe Cote d'Azure, 990 Kč, prodává Salononline


Rituals

svicka Rituals Sakura f5c31

Dokonalá jemnost, díky které proměníte svůj byt v oázu naprosté klidu a pohody. Rýžové mléko a vůně třešňových květů vás dostane právě svou delikátností.

Rituals of Sakura, 535 Kč


Meadows

svicka Meadows rose desire 39d78

Svíčka Rose Desire je už podle své barvy i jména přímo předurčena na romantické večery ve dvou. Jakmile se rozvoní, budete mít pocit, že jste uprostřed růžové zahrady.

Meadows Rose Desire, 1090 Kč


CurioNoir

svicka curionoir feather my tears 6c243

Růžová vám nic neříká? Nevadí! Objevili jsme favorita ve svěží tyrkysové. Feather My Tears od novozélandské značky CurioNoir vás dostane svou lehkostí, s jakou vykouzlí skvělou atmosféru. Voní po orchidejích, konvalinkách, liliích, mandlích a cedru. Perfektní volba, když potřebujete hlavně pohodu a klídek.

CurioNoir Feather My Tears, 2650 Kč, prodává Stolen


Yankee Candle

svicka Yankee Cherry 0e896

Jarní novinka od Yankee je čistá romantika - něžná, sexy, jemná. Vedle třešňových květů voní po růžích, jasmínu, pudrovém pižmu a santálovém dřevu. Skvělá volba pro romantickou večeři ve dvou, která rozhodně neskončí jen u dezertu.

Yankee Candle Cherry Blossom, 796 Kč


Byredo

svicka Byredo Loose Lips 5ea97

Svíčka Loose Lips od Byredo voní jako rtěnka. Opravdu. A je hodně sexy. Více netřeba dodávat. Must-have nejen na Valentýna.

Byredo Loose Lips, 1500 Kč, prodává Ingredients

EBC promo