Unikátní showroom v Praze – první svého druhu

Showroom je koncipován coby stálá expozice těchto materiálů, jako je například corian, zodiaq nebo tyvek. Protože bylo těžké vybrat z obrovského množství výrobků jen malou část, rozhodli se autoři showroomu (architektonický ateliér Mimosa a designérka Lucie Koldová, vidíte na fotografii u článku) vytvořit prostor evokující vědeckou laboratoř, který je reprezentativní i příjemný k setkávání.

Je maximálně zjednodušen, takže dává vyniknout použitým materiálům a barevnému mobiliáři. Interiérové doplňky od Lucie Koldové obsahují co nejvíce materiálů, aby se s nimi mohli návštěvníci nenuceně seznámit. Například tvarově asymetrické pohovky jsou potaženy tyvekem v různých odstínech, který se na čalounění běžně nepoužívá (jde o membránu pro pojistné hydroizolace).
Stolku ve tvaru malého bonbónku z corianu sluší frézování a názorně tím ukazuje, jak se dá tento materiál tvůrčím způsobem zpracovávat. Recepční pult je zase vyrobený ze dřeva s vrchní deskou z odolné vrstvy ze zodiaqu.

O jaký zázrak jde?

Corian i zodiaq jsou vlastně přírodně sycené plasty. Například materiál zodiaq v sobě obsahuje 93 % přírodního křemene doplněného polymerní pryskyřicí a také přírodními pigmenty. Základem materiálu corian je zase 75 % drceného nerostu bauxit. Tyto dva kompozitní materiály mají nesporné výhody, které je předurčují pro výrobu nábytku do kuchyní a koupelen (pracovních desek, dřezů, sprchových koutů...). Jsou neporézní, pevné, odolné vůči znečištění a velmi snadno se udržují. Lze je řezat jako dřevo, lepit neviditelnými spoji a snadno opravovat poničený povrch přebroušením. Vyrábějí se ve škále mnoha barev a dají se formovat do jakéhokoli tvaru podle představ designérů. Showroom najdete v Pekařské ulici 14, v Praze 5.