Věřte třicátníkům

Dima Komissarov
* 1975
Dima Kommisarov dělá z prostých užitkových předmětů kultovní. Televizní ovládač je růžencem, tisk na kravatě návodem, jak ji uvázat, a USB flash roste s objemem dat. Navrhoval projekty pro Spojené národy i Ruskou vesmírnou agenturu.
www.plusminus.ru, www.mystake.ru

Maxim Velčovský
* 1976
Maxim Velčovský vytváří ze starých ikon nové, porcelánové. Alvarem Aaltem inspirovaná mísa má tvar České republiky, busta Lenina cibulákový motiv a z holinky je váza. Redesign těchto předmětů provádí se specifickou směsicí respektu a nerespektu zároveň. Za svou tvorbu byl vyhlášen Designérem roku 2007. Navrhuje pro Qubus a kromě doplňků vytváří také nábytek – židli Beskyd a pohovku Mosaic pro UP závody. S Jakubem Berdychem navrhl mobiliář pro kostel v Chodovicích.
www.qubus.cz

Jan Čapek
* 1976
K produktovému designu přešel Jan Čapek od šperku a drahých kamenů a už při studiu začal vytvářet díla, která jsou výrazná nejen vizuálně, ale i praktickým přístupem. Za design plastových lahví pro Mattoni získal ocenění Designér roku 2006. Navrhl i novou plastovou lahev Magnesia nebo houpací a jezdící bulteriéry pro Domeau & Pérès. Pracoval pro italský Electrolux, pro Leedu vytvořil kolekci pánských košil I love Majkl a pro Tactoo odemykatelný prsten.
www.jancapek.net

Paola Suhonen
* 1974
Ivanahelsinki, finská značka populární designérky Paoly Suhonen, v několika studiích vytváří originální šaty, svetry, grafiky i krátké filmy. Veškerá produkce vzniká výhradně ruční výrobou. Její ‚fennofolk‘ je mixem skandinávského designu a slovanské melancholie i folkloru.
www.ivanahelsinki.com

Dominika Nell Applová
* 1974
Dominika Nell Applová pracovala pro NASA, Ideo nebo Billa Gatese. Vytvořila interiér vozítka na Mars, spolupracovala na iPodu nebo telefonech pro Siemens. Teď je zpátky v Evropě, kde pro jednotlivé projekty zakládá malé společnosti jako třeba ALBUMteam pro elektronická alba.
www.albumteam.com/cz

Ronan Bouroullec
* 1971
Erwan Bouroullec
* 1976
První z nich návrhy kreslí, druhý je vytváří v počítači. Navrhují především nábytek, pro Vitru, Ligne Roset, Magis, Kartell, Cappellini a další. Vzájemně se doplňují, aniž by měli ustálený postup nebo rozdělené funkce. Pracují se strukturou, oblými tvary i dekorativními prvky. Jejich návrhy jsou často poskládané z několika elementů, stohovatelné a hravé. Navíc vás potěší objektivní elegancí a subjektivním humorem! Na pařížském Salon du Meuble 2002 získali cenu Tvůrce roku a zařadili se do party se slavnými Jeanem Nouvellem či Philippem Starckem.
www.bouroullec.com