REKLAMA

Zde jsou psi

REKLAMA

ZDE JSOU PSI – tak se jmenuje nová kniha, kterou připravil tým ve složení Martina Overstreet, autorka knihy In Graffiri We Trust, hudební guru Michal Nanoru a umělkyně Marie Hladíková.

Kniha je výběrem toho nejzajímavějšího, co domácí klubová scéna roku 2010 nabízí. Texty psali například výtvarní umělci Josef Bolf a Krištof Kintera, grafičtí designéři Petr Babák a Petr Krejzek a kurátor a kritik Jiří Ptáček.
Kapely fotil fotograf Adam Holý, detailní pohled na jejich fanoušky přináší Dušan Tománek. Prezentují se zde například Ectasy of Saint Teresa, V518 nebo PPU, ale i mladá krev zastoupená třeba Table, Dné nebo ostravskými smečkami Schwarzprior a Marius Konvoj.

Vznik knihy ovšem nebyl jednoduchý.
„Z těch, které jsme nakonec oslovili, někteří odmítli na něčem tak komerčním, jako je kniha o stylu, spolupracovat. Stačilo říct slovo móda nebo fans, a hned byli pryč. Někteří se slušně vymluvili, jiní nám rovnou vynadali. Další vybraní pak nedotáhli spolupráci do konce, buď neposlali včas svou prezentaci, nebo nedorazili do ateliéru Adama Holého na focení. Nemohli jsme na ně čekat, ale nezapíráme, že nám v knize chybí. To je příklad Cirkus Alien, třeba,“ říká producentka knihy Martina Overstreet a zároveň dodává: „Já myslím, že se stejným okouzlením jako dnes koukáme my na obal pásky do kotoučáku od Plastiků, bude už za pár let pohlížet nová generace na booklety cédéček nebo na naši současnou klubovou módu. To je pro mě přitažlivá představa a taky jeden z důvodů, proč jsem tu knihu začala dělat.“

Knihu vydává studio Yinachi jako součást projektu Czech Original Fashion.

2. prosince v pražské MeetFactory ji pokřtí raper a producent Vladimír 518. Na následné afterparty se můžete těšit například na DJ set Poxxoxo DJ’s, DJ Tvykse nebo Dead Popes Company.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA