8 událostí, které zasáhly svět módy v roce 2018

Neočekávané spolupráce, návraty na přehlídková mola i nové limitované kolekce charakterizují rok 2018 na světové módní scéně. Které momenty nás nejvíc bavily, ze kterých jsme byly nejvíc v šoku a z jakých zpráv naopak nemáme velkou radost?

2018

Naomi a Kate jsou zpátky na přehlídkovém mole

Byla to poslední přehlídka Kima Jonese v roli kreativního ředitele pánské sekce Louis Vuitton. A finále opravdu stálo za to! Módní návrhář přivedl na přehlídkové molo dvě ikony 90. let, supermodelky Naomi Campbell a Kate Moss.

2018

 

2018

Virgil Abloh je prvním Afroameričanem v pozici kreativního ředitele Louis Vuitton

Právě Kima Jonese vystřídal Virgil Abloh, který je historicky prvním návrhářem černé pleti u francouzského módního domu. V červnu představil svoji debutující kolekci a hned bylo jasné, že jeho hvězda bude stoupat vzhůru. Nás bavilo i emotivní finále mezi ním a jeho dlouhodobým přítelem Kanyem Westem.

2018
2018

Carolina Herrera představila poslední přehlídku

Končí jedna éra! V únoru módní návrhářka oznámila, že přehlídka podzim / zima 2018 bude její poslední v pozici kreativní ředitelky. Kolekce si na newyorském fashion weeku vysloužila ovace ve stoje a byla oslavou nejznámějších modelů značky. Novým kreativním šéfem se stal dlouholetý spolupracovník Caroliny Herrery, Wes Gordon.

2018
2018

Rihanna jako sexy papež

MET Gala v roce 2018 ovládla náboženská tématika a zpěvačka Rihanna se rozhodně stala královnou tohoto večírku. Do Metropolitního muzea umění v New Yorku dorazila v šatech z dílny Martin Maison Margiela ozdobené desítkami třpytivých kamenů.

2018
2018

Módní influecerka roku: Meghan Markle

Žádná herečka, zpěvačka, youtuberka ani blogerka. Titul světové influencerky letos rozhodně udělujeme krásné vévodkyni ze Sussexu. Její svatební party i těhotenské outfity nás baví a cokoliv si tato královská novomanželka vezme na sebe, je po celém světě vyprodáno.

2018
2018

Stále více značek končí s kožešinami

V roce 2017 oznámily značky Gucci a Michael Kors, že se rozhodly nepoužívat pravé kožešiny. Letos se seznam „fur free“ módních domů rozrostl o Versace, Diane von Furstenberg, Coach či Burberry. Zajímavostí je, že San Francisco se stalo největším americkým městem, které zakázalo výrobu oděvů z pravých kožešin.

2018
2018

Bunda, jež obletěla svět

Styl Melanie Trump nás vždycky bavil, ale co chtěla první dáma spojených států říci touto bundou, nikdo nepochopil. Do Texasu dorazila navštívit děti odebrané imigrantům v khaki parce ze Zary s nápisem „I really don’t care, do U?” (Vážně mě to nezajímá. A vás?) 

2018
2018

Zrodila se hvězda

Lady Gaga v režijním debutu Bradleyho Coopera dokázala, že je jednou z nejvšestrannějších uměleckých osobností dneška. Ovládla hudební i filmovou scénu a letos také červený koberec. Milujeme její modely Valentino, Alexander McQueen a Givenchy Haute Couture, které během letošního roku ukázala v Torontu, Benátkách nebo v New Yorku.