Backstage aneb tajemství a překvapení letošních přehlídek


BACKSTAGE aneb tajemství a překvapení letošních přehlídek

Milán, Paříž, New York, Londýn... čtyři největší města dvakrát do roka pořádají své týdny módy. Na přehlídkových molech se pohybují slavné topmodelky i ty nejčerstvější modní objevy: vedle stálic Hany Soukupové či Karolíny Kůrkové se na mola derou čerstvě vylíhnutá ptáčata, jako je Češka Denisa Dvořáková či Holanďanka Lara Stone.

Změny ale nastávají i v zákulisí či v prvních řadách návštěvníků. I tady jsou samozřejmě stálice: fotograf Gilles Bensimon si každoročně obhlíží novou krev, editorka Anna Piaggi sleduje, kde se co šustne, aby bylo o čem psát, a bývalá modelka Marisa Berenson se příchází nadýchat každosezonní bláznivé atmosféry... Přehlídky na podzim a zimu se ale naplnily i novými hvězdičkami – teď to byla třeba herečka Jessica Biel, zpěvačka Lilly Allen či módní americká ikonka Mischa Barton.

Ti všichni se usmívali na tisíce namířených objektivů a fotografové fotili o sto šest. Fotilo se všechno – modelky, herečky, zpěvačky, první řady, zákulisí, zajímavé detaily či samotní fotografové. Ovšem tím hlavním byly samozřejmě přehlídky: tuto sezonu patřily mezi ty nespektakulárnější přehlídky Johna Galliana a značky Kenzo, ale také ,bláznovství' ve stylu filmu Šílený Max na milánské přehlídce Dsquared2.