SHOOTING FASHION STARS 08

SHOOTING FASHION STARS 08

Maraton módních přehlídek DesignBlok Fashion Week vyvrcholil show SHOOTING FASHION STARS 08, kde se prezentoval kvartet módních návrhářů – Štěpánka Pivcová, Zdeňka Imreczeová, Martin Havel a Isabelle Steger.

Fotografie zde

HavelProjekt SHOOTING FASHION STARS již pátý rok upozorňuje na nastupující generace módních designérů odbornou i laickou veřejnost. Organizátoři chtějí světu dokázat, že i v České republice se dělá móda a design na úrovni, jež snese srovnání se světovými módními značkami.

Na letošním SHOOTING FASHION STARS talenti české a zahraniční módní scény v celkem čtyřech kolekcích předvedli dokonalé propracování a filosofický přesah svých děl. Rozdílné pojetí módy se jim podařilo spojit do jednoho kompaktního celku.

Štěpánka Pivcová při prezentaci své kolekci Dark Star modelky oblékla do svěžích vzdušných materiálů, které doslova kontrastovaly s názvem samotné kolekce. Mladá návrhářka si oblíbila roláky, které se dají nosit přetažené přes obličej, dlouhá trika a šaty, které se dají stáhnout páskem.

Zdeňka Imreczeová se inspirovala v japonském umění origami, podle kterého svoji kolekci také pojmenovala. Stejně jako toto japonské umění i Imreczová při navrhování oblečení sází na sklady, vrstvení a dobrý střih, který dává vyniknout všem detailům.

Martin Havel se ve své kolekci ONO zaměřil na efekty zeštíhlující postavu. Modelům kopírujícím siluetu vytvořeným ze dvou kontrastních materiálů dominovaly obří čepice a barvy metalické šedi a černi.

PivcováPoslední kolekce letošního SHOOTING FASHION STARS patřila zahraničnímu hostu Isabelle Steger, která zásadně pro prezentaci svých kolekcí nepoužívá profesionální modelky, ale obyčejné ženy. V kolekci jaro/léto 2009 převládaly přírodní tóny, jako je hnědá, oranžová, červená v kombinaci s bílou a erbovní motivy. Modely doprovázely boty s podrážkami osázenými vysokými hřebíky.

V rámci oslavy jubilea je ve Studiu Liběny Rochové uspořádána výstava mapující milníky projektu SHOOTING FASHION STARS. Vedle ukázek práce prezentovaných designérů můžete dosavadní historii projektu shlédnout ve formě videoprezentace. Výstava bude otevřena do konce října 2008 vždy od pátku až do neděle od 10 do 18 hodin.

www.sfstars.cz

VÍCE O NÁVRHÁŘÍCH LETOŠNÍHO ROČNÍKU SHOOTING FASHION STARS SE DOČTETE V ŘÍJNOVÉ ELLE S LINDOU VOJTOVOU NA OBÁLCE.

EBC promo