Denim de Luxe

Sepraný, tmavý, roztrhaný… denim letos rozhodně nehodlá respektovat žádné hranice. Džínovina se vrací v plné síle! Co jiného než skvěle padnoucí džíny dovede s postavou v minutě udělat divy?

Džíny na velkou slávu

Vybírejte džíny s cigaretovými nebo ultraširokými nohavicemi, obojí je namístě. Na světlo znovu vytáhněte i džínové vestičky a bundičky. Na Fashion Week předvedl denim, co vše dokáže. Taková kombinace ležérní elegance, rockerského nádechua vysokých podpatků působí nenuceně a sexy.

Stella McCartney, Donna Karan nebo návrháři značky Chanel si s džínovinou pohrávali, až vznikl trend ‚luxusní džínoviny‘. Přehlídky představující klasiku všech dob – riflovinu – předvedly džínové kombinace jako skvosty. Dokázaly, že denim rozhodně patří i k večerním příležitostem.

Móda velí: seprat!

Denim 2009 navazuje na kreativitu 80. let. Znovu se objevuje trend velmi seprané, chemické džínoviny. Čím sepranější, tím lepší. Tato móda se obzvlášť hodí v létě, kdy světlá barva podtrhne sexy opálení. Často je vidět v kombinaci s roztrhanými nohavicemi. Rozhodně se vyplatí si nějaký kousek seprané džínoviny pořídit, tento trend si totiž nějakou dobu na výsluní pobude, zaručeně ještě na podzim i v zimě příštího roku.

Něžná i drsná

U světlé to ale nekončí. Černá, tmavě šedá nebo tmavě modrá džínovina rozhodně není na ústupu. Nemusíte ale zůstat jen u kalhot. Denim zaplavuje mnohem více částí šatníku. Šaty, sukně, bundy, vesty i kombinézy letos džínovinu doslova vítají. Stačí kombinézy přepásat širokými pásky, roztrhané džíny s cigaretovými nohavicemi doplnit lodičkami na vysokém podpatku a psaníčkem: denim de luxe je na světě! Nezačistěné lemy sukní vypadají skvostně s elegantními topy a korzety. Drsný rockerský ráz s elegantními doplňky zaručí originalitu a eleganci.