REKLAMA
REKLAMA

Hippies jsou stále in!

Mladí lidé, kteří před čtyřiceti lety na festivalu ve Woodstocku utíkali před usedlým a konvencemi spoutaným životním stylem svých rodičů, jen stěží mohli tušit, že oblečení podobné tomu jejich se o desítky let později stále bude objevovat na přehlídkových molech a v luxusních buticích.
První nositelé hippie módy ani neměli v úmyslu vynalézat nový styl. Šlo jim jen o to, dát najevo volnost a svobodnou sexualitu – bez zábran míchali barvy, vzory, etnické motivy, folklórní výšivky a korálky. „Byli to právě hippies, kdo zpopularizoval nakupování v second handech,“ dodává Vasil Tsarev, stylista internetového butiku ModCloth.
Hippie inspirace se do módy neustále vracejí – letos v létě kupříkladu ulice zaplavily maxisukně a maxišaty. Jindy jsou to boty s třásněmi, zvonové džíny nebo tuniky. Před pár lety byla populární průkopnicí tohoto stylu Britka Sienna Miller. Hippie inspirace začlenila do své letošní letní kolekce například Diane von Fürstenberg, která vyslala na přehlídková mola celou sérii dlouhých, povlávajících květovaných šatů.
Hippie styl je ovšem potřeba umět správně nosit, zdůrazňuje Vasil Tsarev: „Zásadní je, nebrat ho příliš doslova. Nemůžete si na sebe vzít sukni až na zem, batikovaný top a korálkovou kabelku, to by bylo trochu moc. Moderního ducha můžete celkovému vzezření dodat například s pomocí kůže, luxusního denimu nebo kovových detailů.“
Jisté je, že pro letní sezónu a nadcházející babí léto je styl, inspirovaný Woodstockem, rozhodně to pravé, což ví i brazilská modelka Alessandra Ambrosio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA