REKLAMA
REKLAMA

Hot trend z Instagramu: Piercingy v uších

Trend několika náušnic v uchu tu byl snad odjakživa, ale u street style hvězd a celebrit se stále častěji začal objevovat hlavně začátkem minulé zimy. Oblíbily si ho natolik, že ozdobené ucho na chvíli předčilo status trendy kabelky a kdo neměl na fotce z fashion weeku alespoň tři piercingy, nemohl být v žádném případě považován za "IT girl".

Pokud jste si minulý rok ucho píchnout nestihla, nezoufejte. Popularita tohoto trendu ani letos neubývá a právě přicházející jaro a odložení klobouků a čepic je tou pravou příležitostí své uši trochu předvést. Hlavní pravidlo: "Čím více, tím lépe."

Screen Shot 2015 07 23 at 12.46.43 pm f7a10

Nejvíc trendy druhem piercingu je momentálně tzv. daith, tedy piercing vnitřní chrupavky, tragus, piercing v malém výběžku v prostředku ucha, anebo helix, horní okraj ucha. Mají je hvězdy jako je Kylie Jenner či Rihanna, ale jejich zvyšující se oblíbenost potvrzují i Instagramy a návštěvnost slavných piercerů, například Briana Keitha Thompsona. Tomu se do rukou několikrát svěřila už i Beyoncé a Bella Thorne.

Láká vás to vyzkoušet také, ale stále máte pochybnosti? Tohle je pár základních informací, které byste před píchnutím nového piercingu měla vědět:

– Pokud si nejste jistá místem k propíchnutí, vyzkoušejte si to nanečisto s falešnými piercingy. Nasazovací náušnice prodává ASOS, H&M nebo třeba Antipearle.
– Pistolí vám nastřelí maximálně ušní lalůček. Vše ostatní se dělá jehlou.
– Hojení trvá minimálně tři měsíce, ale většinou i déle. Nezapomínejte se proto o svůj nový piercing pořádně starat po celou dobu. Často je žádoucí zvolit po dobu hojení delší šperk a teprve po zhojení jej vyměnit za kratší.
– Propíchnutí chrupavek lehce bolí, na stupnici 1-10 bychom bolest odhadli zhruba na 6, ale je to velmi individuální, poraďte se proto se svým piercerem.
– Cena se liší salon od salonu, v průměru vás ale jedno píchnutí bude stát 600 korun.

Připravena? Abyste výsledný look nepůsobil až moc punkově, vsaďte na jemné designy a delikátní šperky z dražších kovů. Inspirovat se můžete v naší galerii, kde najdete spoustu fotek "ear party" z Instagramu i Pinterestu. Varování! Jakmile jednou začnete, není cesty zpět. Piercingy v uších jsou stejně návykové jako tetování, nakupování bot nebo sbírání červených rtěnek.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA