Jak si vybrat zimní kabát

Od listopadu do března je zimní kabát tou nejdůležitější a také nejpoužívanější položkou našeho šatníku. Je to jediná součást oděvu, ve které nás v těchto měsících vídají kolemjdoucí na ulici, spolucestující v prostředcích hromadné dopravy, naši sousedé či prodavačky v obchodech. Tvaruje naši postavu a určuje náš módní styl. Jeho výběr si proto zaslouží náležitou pozornost.

Protože většina z nás si pořizuje pouze jeden zásadní zimní kabát s velkým K, snažíme se ho vybírat tak, aby se nám hodil pokud možno ke všemu. To však neznamená, že náš univerzální kabát musí být nutně (a nudně) černý, nemastný a neslaný. Vybírat můžeme z mnoha aktuálních barev a střihů – od vojenského stylu přes kostkované vzory až po zvířecí potisky.

Při výběru bychom však měli klást důraz především na tři hlavní aspekty:

  • Délka

Vybíráte-li kabát ke kalhotům, máte v délce takřka volnou ruku. Nosíte-li ale často sukni, vyplatí se spíše delší kabát ke kolenům nebo těsně pod kolena. (Delší ne: vypadala byste jako vyznavačka gotického stylu.)

  • Střih

Vybírejte podle typu postavy. Pro postavu typu hruška se hodí kabát áčkového střihu, kabát stažený páskem sluší ženám vybaveným postavou tvaru přesýpacích hodin.

  • Barva

Opravdu to nemusí být jen obligátní černá nebo šedá. Stejně univerzální bude i kabát velbloudí barvy nebo v barvě ostružin. Velmi módní barvou pro kabát je také červená. Dodá energii každému sychravému dni.

EBC promo