Styl: princeznovská romantika

Módní návrháři reprezentující Chanel a Pradu podlehli kouzlu romantiky. Na letošním Fashion Weeku představili doslova pohádkové kolekce. Nade všemi však kralovala Nina Ricci, která se zaměřila především na romantickou módu.

Nepraktická, zato krásná

Tento trend bude zdobit převážně přehlídková mola a červený koberec, po kterém budou kráčet nedostupné celebrity. V žádném případě se totiž nesnaží být praktický a pohodlně nositelný. Jeho primární funkcí je být překrásný a snový.

Přináší do uspěchané doby opět ženskost. Sází na křehkost a něhu. Probouzí v ženách obrovskou delikátnost a feminitu. Ráda jste si jako malá hrála se šperky, byla jste fascinovaná perlovými náhrdelníky? Pokud vás tato dětská vášeň ještě neopustila, otevřete šperkovnici s princeznovskými šperky znovu.

Obchody jsou už nyní plné romantických skvostů, určitě v nich najdete poklady. Nemusíte skončit rovnou u dlouhých volánových šatů. Hledejte romantiku také v malých drobnostech, jako je brož, mašlička u bot nebo třeba perlová sponka do vlasů. Vyberte si sukni s motivem růží nebo psaníčko s aplikací.

Tento trend nejlépe vynikne na lehounkých látkách, které se při chůzi ladně rozvlní. Něžný nádech dodají také pastelové barvy, jemné odstíny růžové a starorůžové, světle modré či béžové.

Princeznou dle vašeho gusta

Souhlasím, že dobíhat tramvaj nebo autobus v šatech s vlečkou by byla asi hodně velká dřina. Sedět za monitorem v šatech s obručí by také nevypadalo moc efektně. S trochou fantazie si však princeznovský půvab vykouzlíte podle svého. Propůjčte tomuto trendu vaši vlastní osobnost.

Kratší volánové šaty můžete zkombinovat s děravými džínami a lodičkami na vysokém podpatku. Takový outfit je kreativní a také sexy. Nabíranou dlouhou sukni doplňte jednoduchým topem a balerínami. Vyberte si pár kousků, které můžete nezávisle na sobě kombinovat. Na všední dny stačí jen dotyk romantiky. I tak ve vás probudí vznešenost.

Top, Pinko (prodává Pařížská 22), 11 400 Kč

Spona do vlasů, C&A, 75 Kč

Bavlněný top, Pinko (prodává Pařížská 22), 5790 Kč

Náušnice, C&A, 98 Kč

Bavlněný top, Pepe Jeans, 2050 Kč

Hedvábné šaty, Mango, 2299 Kč

Kabela, Valentino (prodává Pařížská 13), 41 650 Kč

Produktové foto: Michael Dvořák