Svůdná pyžama

Pyžamový styl je ležérní a velmi rafinovaně sexy. Modely inspirované klasickým nočním oděvem evokují dobu Marlene Dietrich – chybí už jen dlouhá cigaretová špička, zářivé perly a skvostné brože…

Ale pozor! Tento trend je určen módně pokročilým. Lehce se z něj totiž může stát nevkusný pokus, který bude mít k eleganci daleko.

Jak to s pyžamovou inspirací vypadalo na přehlídkách? Dolce & Gabbana předvedli kombinace pánského pyžama s typicky ženskými prvky: bohatě nabíranými dlouhými volánovými sukněmi. Nádherná je například kombinace šedého pyžamového vršku se sukní připomínající rozkvetlou květinu (hlavní foto). Takovou by mohla klidně nosit i Marie Antoinetta.

Pozor na materiály

Držte se těchto klíčových prvků – košile, kalhoty a šortky. Důležitou roli hraje materiál, kvalita je zde nutností. Abyste docílila elegance, materiál nesmí být mačkavý, měl by také držet strukturu. Pozor však na polyesterové kousky – v těch byste na ulici mohla vypadat spíš náměsíčně než stylově.

Sáhněte po lesklém saténu nebo hedvábí. Nejjednodušší a nejelegantnější způsob, jak tento styl zvládnout, je volit raději jednobarevné látky, jako jsou bílá, šedá nebo zlatavá. To jsou stálice elegance.

Zkuste na večer zkombinovat saténové kalhoty s pánskou vestičkou nebo sakem. Pánský styl vám zajistí rafinovaně ženský půvab. Buďte kreativní a odvažte se vzít na sebe košili pyžamového stylu s džínami.

A poslední rada na závěr: bohatě stačí jen jeden kousek v pyžamovém stylu. Některé celebrity, například Sharon Stone, sice zvládnou kombinaci saténové košile i kalhot, mnohdy je však ‚pyžamový úbor‘ příliš!