Ukažte nohy!

Ráda byste v nadcházejících slunných dnech odhalila nohy v kratším modelu, ale v minisukních se necítíte zrovna ve své kůži? Potom jsou šortky pro vás to pravé! Zatímco dříve je módní pravidla odsouvala na okraj zájmu, v poslední době se z nich stal jeden z nejvšestrannějších kusů, který najde své místo v šatníku elegantní manažerky i provokující bohémky. Můžete je nosit do kanceláře, na večírek, do restaurace, zkrátka kamkoli. Stačí se držet následujících pravidel.

Zkrášlete své nohy

Než poprvé vyrazíte v šortkách, dbejte na to, aby vás vaše nohy nepřiváděly do rozpaků. Bílá lýtka, která půl roku nespatřila denní světlo, nikoho neoslní. Pokud se zrovna nevracíte z dovolené u moře, použijte samoopalovací krém.

Punčocháče? Pouze barevné!

Variantou pro chladnější dny jsou punčocháče, které jdou s šortkami báječně dohromady. Můžete sáhnout po punčocháčích výraznějších barev. Nejelegantnější variantou, s níž nikdy neuděláte chybu, jsou černé a lesklé – i nejobyčejnější šortky díky nim získají šmrnc. Nikdy ovšem pod krátké kalhoty nenoste punčocháče v tělové barvě.

Znejte svou velikost

Žádný kus oděvu, který vám je malý a těsný, vaši postavu nezkrášlí. A pro šortky to platí dvojnásob.

Všestranný denim

Pokud jde o šortky, s džínovinou neuděláte chybu. Modré džínové šortky se v kombinaci s různými botami a doplňky mohou stát základem nejrozmanitějších stylových kombinací.

Krátké s dlouhým

Zkombinujte šortky s delším rozepnutým sakem, svetříkem nebo košilí. Dolní okraj saka nebo kardiganu může dosahovat téměř až k dolnímu okraji kalhot.

Sexy ano, laciná ne

Lákají vás superkrátké džínové šortky, zakrývající pouze to nejnutnější? Proč ne. Abyste ovšem nevypadala jako obsluha kolotoče, vyhněte se kombinaci s upnutým tílkem a sexy vysokými podpatky. Raději je noste s volným tričkem nebo košilí a s balerínkami nebo gladiátorskými sandály.

S nabíráním opatrně

Šortky s bohatě nabíranými nohavicemi vypadají na ramínku roztomile. Ale vy v nich budete vypadat roztomile pouze tehdy, pokud máte skutečně štíhlé boky.

Nejezděte na safari

Khaki krátké kalhoty se spoustou kapes z vás udělají členku průzkumného týmu časopisu National Geographic, nikoli královnu letních pražských ulic.

Široké neznamená bezpečné

Šortky ke kolenům s širšími nohavicemi se mohou na první pohled zdát jako bezpečná varianta pro všechny, kdo chtějí zamaskovat ne zcela ideální postavu. Ve skutečnosti vám ale přidají léta i kilogramy a promění vás v usedlou maminu.

Promění vaši postavu

Krátké šortky nohy opticky prodlužují, delší, dosahující ke kolenům nebo pod ně, je naopak zkracují. Mějte to na paměti už ve chvíli, kdy se do nich soukáte ve zkušební kabince.

EBC promo