Změní vám sexy prádlo život?

Změní vám sexy prádlo život?

Chcete si připadat opravdu sexy? Pak byste měla prozkoumat své zásoby spodního prádla. Jen tak můžete čekat opravdové zázraky. . .

PrádloVždycky se mi líbilo sexy spodní prádlo. Jenomže když jsem onehdy stála ve své nejoblíbenější podprsence a kalhotkách před zrcadlem, zrovna dvakrát sexy jsem si nepřipadala… Rozhodla jsem se to změnit.

Ve Velké Británii existuje pro zoufalce, jako jsem já, už dokonce služba, kdy ke klientce domů dorazí odborník a poradí jí, jaké prádlo by měla nosit, aby se zase cítila jako sexy šelma. U nás sice podobná služba ‚do domu‘ ještě nefunguje, přesto jsem si umínila, že podobného ‚prádlového guru‘ schrastím. Pátrání naštěstí netrvalo dlouho. Na základě referencí přátel jsem navštívila butik Le Chaton paní Heleny Konarovské, specialistky na spodní prádlo. Sotva jsem vstoupila do dveří, už mě paní majitelka hnala do kabinky. Když viděla moji nejlepší podprsenku, jen spráskla ruce se slovy: „Ježišmarjá, co to máte na sobě! Vždyť máte podprsenku o dvě čísla menší, beruško!“ Trochu jsem se zastyděla. Dopustila jsem se totiž nejčastější chyby, jakou české zákaznice dělávají. Osmdesát procent z nás totiž kupuje špatné prádlo (většina je přesvědčena, že jim přísluší velikost 75 B).

Když paní Konarovská přinesla první ukázku správné podprsenky, suverénně se mnou zůstala v kabince. Oblékla mě do ní a pak nestydatě sáhla do košíčku, aby mi ňadra, jak sama říká, uchopila a uložila. „To je absolutní základ. Nepomůže vám podprsenka za pět tisíc, když do ní nebudete umět prsa správně uložit tak, aby v košíčku neplandala. Musí jej krásně vyplňovat,“ vysvětlila mi. První pokus velikosti 75 C s barevnými krajkami mi padl jako ulitý. Francouzská paráda bratru za dva až tři tisíce mi vykouzlila perfektní dekolt.

Podprsenkové gró
Správnou velikost podprsenky by vám měla umět poradit prodavačka v každém specializovaném obchodě. Pokud se ale chcete spolehnout sama na sebe, dejte si pozor, aby byl šev košíčku rovnoběžný s ramenním kloubem – tak jsou košíčky dostatečně velké. Správná podprsenka by také měla mít několikařadé zapínání a měla by vám držet v polovině zad vodorovně.

Když jsme od horní části těla přešly k té spodní, zhrozila se pro změnu paní Helena nad mými výstavními (a drahými) klasickými kalhotkami. „Zbytečně rozšiřují vaši asymetrickou postavu (útlý hrudník a větší boky). Vy byste rozhodně měla nosit jemně vykrojená tanga,“ radila. Když mi pak kalhotky podávala do ruky, natáhla jsem si je přes svoje prádlo. A bylo zle! „Každá správná žena ví, že existují testovací tělová tanga, která seženete v každém butiku a na která si pak zkoušené prádlo oblečete,“ hrozila se smíchem. Byla jsem červená až za ušima. Ale tanga seděla tak dobře, že jsem v nich rovnou odešla na firemní večírek, který jsme ten den měli. V tom, co na mě paní Konarovská navlékla, jsem se cítila jako nejsebevědomější královna všech moří! Odcházela jsem sice o několik tisíc lehčí, ale bohatší o sex-appeal. A to je podle mě dost dobrá investice!

Verdikt:
Správná velikost podprsenky nejen vykouzlí krásný dekolt, ale zvedne i sebevědomí!
Elle: 5/5

TEXT: ANNA HUBÍNKOVÁ

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA