Hot news: Givenchy má novou kreativní ředitelku

Britská návrhářka Clare Waight Keller byla dnes jmenována na post kreativní ředitelky Givenchy. Od května nahradí v roli Riccarda Tisciho, který v lednu po 12 letech oznámil svůj odchod. Clare se stává první ženou, která tento módní dům povede. V minulosti se na tomto postu vystřídali tři Britové - John Galliano, Alexander McQueen, Julien Macdonald a Ital Tisci.

Pro Clare je přestup z Chloé do Givenchy velká věc, protože vedle prêt-à-porter jí čekají i haute couture kolekce, s čímž nemá žádnou zkušenost. Bude to pro ni velká výzva.

Vystudovala Ravensbourne College of Art a The Royal College of Art. Po škole se hned přestěhovala do New Yorku, kde pracovala pro Calvina Kleina a Ralpha Laurena. V roce 2000 začala v Gucci, kde v té době působil Tom Ford. Za pět let už působila zpátky v Londýně a to jako kreativní ředitelka značky Pringle of Scotland. Po šesti odešla do Chloé.

Značka Chloé už novou kreativní ředitelku má, je jí Natacha Ramsay-Levi. Clare do Givenchy nastoupí oficiálně od 2. května a bude mít na starost dámské i pánské kolekce včetně zmiňové haute couture i všechny doplňky. První kolekci v nové roli představí v říjnu. 

Podívejte na poslední kolekci, kterou Clare navhrla pro Chloé. 

{YouTube}5b1s09yysJY{/YouTube}

EBC promo