To nejlepší z Festivalu Mini podle Lucie

Již pošesté se minulý týden v Praze konal dětský prodejní festival Mini, jehož vánoční edice se stejně jako loni odehrála v prostorách 5. a 6. patra obchodního domu Kotva. Opět to byla příležitost trochu pomoct Ježíškovi v nákupech, ale zároveň i omrknout přes 90 pečlivě vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů nejen z České a Slovenské republiky. Veškeré výrobky a sortiment svou originalitou a kvalitou překračují běžnou nabídku pro děti a rodiče na našem trhu, což je i důvod, proč se festival těší takové oblibě. Dnes jsem pro vás nachystala malý fotoreport z celé akce, výběr z toho, co mě zaujalo. Tak jdeme na to! 

Hned moje první zastávka směřovala k hračkářství Kidtown. Mám moc ráda jejich širokou nabídku kreativních a originálních her. Domů jsem si pro děti odnesla duhové kamínky Pebbles, ale moc mě zaujala i jedna z nejprodávanějších stavebnic Magna-Tiles. Stavební kusy různých tvarů v sobě mají zabudované magnety, a tak se na sebe jednoduše hranami lepí. A pokud hledáte ještě nějaký drobný dárek pod stromeček, určitě doporučuji jednu z jejich kreativních omalovánek, ta s dinosaurem dokonce obsahuje 3D brýle, díky kterým pak vybarvený obrázek tzv. vystoupí.

lucie

Kidtown

cara

 

Pokud máte doma předškoláka a zrovna jste ve fázi učení písmenek, pak mrkněte na Alfabetu. Nová interaktivní knižní hra pro děti obsahuje pracovní listy s jednotlivými písmeny, u kterých dítě vždy zažije malé dobrodružství – pošle astronauta do vesmíru, pustí parník po Vltavě nebo se naučí dávat pozor na silnici. Díky oblíbeným aktivitám jako kreslení, stříhání a lepení lze pak složit celý svět. 

Neméně kreativní je i sada pěti skládacích panenek, jež děti mohou převlékat do nekonečna, kombinovat barvy nebo naopak každého obléknout do jedné barvy. Je od značky U sta hromů a kromě jiného u nich najdete také překrásné ručně vyráběné dětské kabelky ve tvaru zvířátek.

lucie

Alfabeta

lucie

U sta hromů

 

cara

A teď něco pro holky (nebo i pro kluky, kteří si rádi hrají s domečky). Pikle asi už moc představovat nemusím, je to taková stálice Mini festivalu od jeho začátku. Dvě maminky, které se snaží pomocí svých hraček rozvíjet dětskou představivost, vynalézavost a kreativitu. Že ještě doma nemáte jednu takovou malou domácnost sbalenou do toho nejroztomilejšího kufříku? Pak na ně určitě podívejte, kromě toho je možné dokupovat do kufříků i další dílky a postavičky.

Miju domečky pro mě naopak byly na festivalu úplnou novinkou. Ručně vyřezávané domečky pro panenky (nebo spíš pro zajíčky) z masivního dubové dřeva z trvale obnovitelných zdrojů s látkami v bio kvalitě mě nadchly. A nejen mě, důkazem je i zisk Mini ceny v kategorii objev roku. Vše je dělané s láskou nejen autorkou Míšou, ale třeba i její maminkou. 

lucie

Pikle

lucie

Miju domečky

 

cara

Další krásnou hračkou, která bude u dětí zcela jistě slavit úspěch, je hrací domeček od Busy Kids. Jedná se o barevný, ručně vyráběný domeček z překližky s velkým množstvím aktivních herních prvků. Učí děti barvy, tvary, čísla a rozvíjí jemnou motoriku. Hned jak náš nejmladší syn trošku povyroste a naučí se sedět, myslím, že mu domeček pořídíme. 

lucie

Busy Kids

 

cara

Pokud máte doma malé neposedy, co rádi cvičí, pak zaměřte svoji pozornost i na novou českou značku Funky Monkey. Na trh přišli s trošku zapomenutou dětskou pomůckou, jakou jsou žebřiny. Díky svému zakřivenému tvaru umožňují dětem na nich sedět, lézt nebo se houpat. Skvělý nástroj pro posílení těla i ducha. Navíc stále pracují na rozvoji a doplňcích, pořídit si tak k tomu můžete i skluzavku a zanedlouho i houpací kruhy nebo žíněnky.  

lucie

Funky Monkey

 

cara

Česká značka Re pello, kterou založil jeden tatínek malé holčičky, si získala věhlas díky dřevěnému designovému odrážedlu – modelu J. Jako jediné na trhu nabízí patentovaný systém odpružení obou kol. Na Mini představili novinku: odrážedlo formule, kterou pro značku navrhl designér Michal Strach.  Skládá se formou jednoduché stavebnice a nechybí mu ani prostorný úložný kufr a tuningové doplňky. Nízká hmotnost, precizní řízení, ale i tvar karoserie zaujaly porotu natolik, že odrážedlo vyhrálo cenu Mini v kategorii design.   

lucie

Re pello

 

cara

A dostáváme se k módě. Značek, které na Mini představily své nové kolekce, bylo hned několik. Shark in the Park dovezli svoji oblíbenou vesmírnou kolekci, jež vyhrála cenu Mini v kategorii kolekce. LoowFat Kids zaujaly pandími čepkami a zelenými mikinami, u Julie byla k vidění i nová chlapecká linie oblečení s názvem Julie Loves Boys a i slovenská značka Sidumilu přivezla svoje krásné lněné oblečení. Bebirdie jako vždy nezklamaly širokým výběrem tepláčků a triček z biobavlny se severskou tématikou a vzory. A pokud teď v zimě sháníte teplé, kvalitní a zároveň hezké a jednoduché oblečení pro děti, určitě se podívejte na značku Koa Koa Baby, která na trh přináší výrobky z prémiové merino vlny.  

lucie

Sidumilu

lucie

Julie Store

lucie

LoowFat Kids

lucie

Bebirdie

 

cara

Přiznám se bez mučení, že když se ještě nedávno řeklo, že něco bylo vyrobeno v Polsku, byla jsem k tomu trošku skeptická. Poslední dobou jsem ale našla tolik překrásných a kvalitních polských značek, že jsem svůj názor musela přehodnotit! Od nábytku, hraček až po oblečení či jiné doplňky pro děti, polský design prostě jede. Jedny z nej polských značek na Mini představil i obchod Betty Brands. K vidění byly oblíbené podkolenky od Mama´s Feet, oblečení od Booso a Kukukid nebo dečky, polštářky či zavinovačky od Malomi. Kromě toho poprvé na trh uvedli také vlastní značku Bow vyrábějící originální duhy, které už zdobí i naše pokojíčky.

lucie

Betty Brands

lucie

Betty Brands

 

cara

Malý concept store pro divoké děti a jejich rozcuchané matky, tak zní motto obchůdku Wild Moon, který se zaměřuje na upřímně navržené a s čistým svědomím vyrobené lifestylové kousky. Mně se moc líbily jednoduché a stylové dudlíky od dánské firmy BIBS, trička se zajímavými potisky (určené snad přímo pro mámy) od WOMOM nebo jejich vlastní ručně pletené vlněné čepky a kardigany. 

lucie

Wild Moom

 

cara

Knížky byly na festivalu zastoupeny hned u několika stánků. Novinky představilo nakladatelství Meander, u Flowers and Dinosaurus jste se mohli něco dozvědět o jejich projektu univerzita pro předškolní děti, kdy vám každý měsíc pošlou dvě vybrané knížky pro vaše děti. Široký výběr zajímavých knížek byl i u knihkupectví Dlouhá punčocha z Brna. Mě moc zaujalo i malé rodinné nakladatelství Dynastie, které na trh přináší dva bestsellery – krásně ilustrované knížky Lindbergh a Armstrong o dobrodružném myšákovi.  Dlouhou dobu jsem strávila i u stánku nakladatelství Host, od kterého máme hned několik knížek. Pošťák myšák doručuje, Obejmi mě prosím nebo Rok ve školce jsou tituly, které budou zaručeně slavit úspěch. Já pod stromeček dětem vybrala i novou naučnou knížku o lidském mozku s názvem Alenčin sen.

lucie

Nakladatelství Host Brno

lucie

Dynastie

 

cara

Poslední, co bych vám chtěla ještě určitě ukázat, jsou autorské látkové hračky a doplňky. Na Mini toho bylo k vidění opravdu hodně. Jitka Čechová, která tvoří pod značkou Ababu (dříve Co budu dneska šít), přišla už před časem s konceptem látkových hraček, které si můžete sami doma ušít. Meia přivezla kromě krásných zavinovaček a hracích dek také svoje oblíbená látková zvířátka a já se zamilovala do pruhovaného jezevčíka. U Naty Naty byly také k vidění krásné ručně šité a vyšívané textilní zvířátka, a kromě toho i dětské kabelky se stejnými motivy. A Martina tvořící pod značkou MMMoje určitě nezklamala svými úžasnými zavinovačkami, úchopovými hračkami, oblečením, mezi kterým nechyběly ani zimní kulichy nebo vlastním porcelánem. 

lucie

Ababu

lucie

Meia

REKLAMA