Čerstvé zprávy z Londýna: Móda na jaro a léto

Kdybych si z jarní a letní kolekce Marks & Spencer měla vybrat jen jednu věc, byla by to úzká semišová sukně do áčka v délce pod kolena. Působí neuvěřitelně žensky, cool, a připomíná mi sukni, kterou nosila moje máma, když jsem byla malá. Vůbec celá kolekce M & S je tak trochu jako nahlédnutí do šatníku našich maminek nebo babiček v 70. letech. Ovšem za předpokladu, že naše maminky a babičky by byly filmové hvězdy, majitelky plachetnic, návštěvnice divokých rockových festivalů a měly k dispozici šatník snů. Těšit se můžete na široké kalhoty s vysokým pasem, vzorované blůzičky, sukně do áčka v mnoha podobách a košilové šaty. 

Dalšími pilíři kolekce je denim, ten klasický i měkkoučký s příměsí tencelu, a námořnické proužky. K tomu klasické boty: oxfordky, mokasíny nebo lodičky s přezkou ve tvaru písmene T, ovšem v neklasických barevných odstínech, včetně těch metalických. 

A kabelky? Některé z nich by se daly popsat jako "psychedelické retro". Ano, klidně by je mohla nosit do práce třeba sekretářka George Lucase v době, kdy natáčel Hvězdné války. Ale jedině v případě, že by se předtím stavila na pořádně divokém večírku a vyzkoušela tam LSD... 

Nadcházející jaro a léto bude zkrátka v duchu retra, což ovšem ani zdaleka neznamená, že bude předvídatelné. 

A co byste si z kolekce Marks & Spencer vybrali vy? Podívejte se do naší galerie! 

EBC promo