ELLE live: Přehlídka Dior jaro - léto 2017

"Přehlídka byla opravdu krásná," telefonovala šéfredaktorka ELLE Andrea Běhounková z Paříže, kterou první kolekce od Chiuri pro Dior nadchla. Hlavně detaily, které nová kreativní ředitelka (vůbec první v historii módního domu - více zde) použila. Od tenkých stužek na krku přes ramínka s nápisem Christian Dior až po výšivky, které byly naprosto všude. Od prvních bílých modelů po romanticky sexy večerní šaty s průhlednými sukněmi.

Nejdiskutovanějším kouskem kolekce se stalo bílé tričko s nápisem "We should be all feminists", podle prvních reakcí je jasné, že Maria vytvořila další must-have. Stejně jako všudypřítomná loga. Maria použila ve velkém stužky s nápisem "Christian Dior" kolem krku, na ramínka i jako detaily na botách. 

Když už je řeč o botách. I zde udělala Maria malou revoluci. Jehlové podpatky nahradily "kitten heels", tenisky a vysoké kozačky. A džíny. Bílé spolu s černým transparentním topem. Další z výrazných looků kolekce jaro - léto 2017.

Maria po svém interpretovala také ikonické looky z archivu - saka "Bar", kterými se Dior proslavil nebo odkaz na Johna Galliana, který stál v čele domu od od října 1996 do března 2011. Jeho slavný nápis "J'Adore", který představuje nejen bestsellery mezi vůněmi, ale i kolekce, které pod Gallianovým vedením vznikly, Maria proměnila na "J'Dior" na zmiňovaných stužkách a lemech spodního prádla vykukující zpoza tylových sukní. Odkázala i na pánské kolekce od Hediho Slimana. 

Maria ukázala celkem 64 looků (všechny najdete v fotogalerii pod článkem). V barvách převládala bílá a černá následovaná rudou, šedou, tělovými odstíny a pastelově modrá.

Přehlídku si nenechaly ujít celebrity, které se u Diora oblékají: Rihanna, Jennifer Lawrence, Natalie Portman, Natalia Vodianova, Carla Bruni-Sarkozy, Marion Cotillard a nechyběla ani Karlie Kloss, Diane Kruger, Olga Kurylenko, Gemma Artenton, Laetitia Casta a Milla Jovovich. Mariu přijela do Paříže podpořit i Kate Moss.

Maria sklidila obrovský úspěch. Když se objevila na přehlídkovém mole, čekal jí bouřlivý potlesk ve stoje. Něco takového se na přehlídkách vidí opravdu jen výjimečně. Bravo, Maria!

Podívejte se spolu s námi také do zákulisí, jak to před nejsledovanější přehlídkou sezony vypadalo.

Den před přehlídkou - fitting

Dva dny před přehlídkou - press office

 

EBC promo