Miroslava Talavašková získala titul TOP STYL DESIGNER

Miroslava Talavašková získala titul TOP STYL DESIGNER

Novou nositelkou titulu TOP STYL DESIGNER – srpen 2008 je česká návrhářka Miroslava Talavašková. Její černobílá kolekce METRO QUADRATO oslovila porotu zejména perfektním zpracováním, koncepční celistvostí a originalitou.

Miroslava Talavašková, posluchačka Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze, atelieru Módní tvorby, se dozvěděla hodnocení poroty z úst jejího předsedy Josefa Ťapťucha na večerní přehlídce Internationl Fashion Show. Publikum tak mohlo na molu vidět jak oceněnou kolekci, vycházející z pravidelného geometrického tvaru – čtverce, tak radostnou autorku, která převzala šek na 150 tisíc korun od společnosti Veletrhy Brno na vytvoření další nové kolekce a obdržela pozvání od Liběny Rochové na její letní workshop na farmě Bolka Polívky. Fotografie modelů budou podle tradice využity také na kampaň únorových veletrhů módy v příštím roce.

„Na kolekci jsem pracovala asi dva měsíce. První nápad přišel v zimě, práci jsem dokončila během prázdnin,“ říká Miroslava Talavašková. „Nejdřív jsem řešila aplikaci malých kostiček na materiál a nebyla jsem pořád spokojená. Pak jsem teprve čtverečky zvětšila a začala si hrát s látkou,“ prozrazuje o vývoji své vítězné kolekce. O černobílé kombinaci tvrdí, že je sázkou na jistotu. „Nad barvou neustále uvažuji, těším se na ni. Ale nechávám se hodně ovlivnit tím, jaký mám k dispozici materiál. Chystám se do Paříže na odbornou stáž, a tam určitě budu koukat po barevných materiálech.“

Kolekce METRO QUADRATO získala pomyslné zlato v souboji s dalšími sedmi kolekcemi návrhářů, kteří se probojovali do užší nominace. Byly to letos samé ženy – Michaela Ĺuptáková, Radka Sirková a Monika Vontszemüová ze Slovenska, Mihaela-Cristina Cirlugea a Sarolta Puskás z Rumunska, a také Zdeňka Imreczeová a Marie Štorková, které hájily české barvy.