Módní novinky

ANGLIE
Westwood versus Manson
Spojení dvou nejkontroverznějších osobností světa módy a hudby přineslo spolupráci, která nenechá nikoho v klidu. Tváří pro novou kolekci britské návrhářky Vivienne Westwood na jaro a léto 2005 se stal rocker Marilyn Manson spolu s manželkou, fetiš modelkou Ditou Von Teese. www.viviennewestwood.com

ŠPANĚLSKO
Hádka kvůli Dalímu
Kolekce 27 šperků Salvadora Dalího je předmětem dlouholetého sporu mezi ministerstvem kultury v Madridu, španělským králem Juanem Carlosem a zámožnými sběrateli Dalího umění. Všichni chtějí být výhradními vlastníky. Než se vše vyřeší, budou šperky, které Dalí vytvořil v letech své největší slávy, putovat po výstavních síních celého světa.

NEW YORK
Návrhářská naděje
V obchodním domě Barneys v New Yorku se úspěšně prodává bílá kožená taška, na které je vyšitá tvář ženy zdobená krystaly od Swarovski. Proč jde tak dobře na odbyt právě tato taška? Navrhla ji pravděpodobně nejmladší módní návrhářka současnosti, desetiletá Kifu Augousti. Strávila totiž se svými rodiči prázdniny na ostrovech Bali a Santorin, kde ji natolik okouzlila krása místních žen, že se staly námětem pro její návrhářskou prvotinu.

DUBLIN
Konec je začátek
Ukončit spolupráci s tak zásadní značkou, jakou je Donna Karan, chce odvahu. Dvorní návrhářka bot DK Eileen Shields ji měla a smlouvu rozvázala. Že se risk vyplatil, zjistila při uvedení vlastní kolekce při příležitosti otevření jejího vůbec prvního obchodu nazvaného 5 Scarlet Row v rodném Dublinu. Na prezentaci přišlo mnoho módních odborníků, kteří Eileen předpovídají úspěch.

PAŘÍŽ
Jean a bijou
Co uděláte, když vás muž pozve prohlédnout si jeho sbírku motýlů? Vysmějete se mu a odmítnete? Bude-li to Jean Paul Gaultier, rozhodně přijměte. Vzhledem k jistým okolnostem bude prohlídka bezpečná, ale hlavně bude stát za to. Exkluzivní, šarmantní brože ve tvaru motýlů totiž připravil na léto 2005 a všichni už nedočkavě čekají, kdy se objeví na pultech světových butiků. Součástí kolekce jsou i náhrdelníky a široké náramky, u kterých jasně poznáte jeho rukopis. www.jeanpaulgaultier.com


ŠVÝCARSKO
Nadčasová Uma
Uma Thurman se stala ambasadorkou švýcarské značky prestižních sportovních hodinek a chronografů TAG Heuer. Charismatická Uma představuje pro tuhle značku ideální ženu. Sportovní, silnou, odhodlanou, ale přesto svůdnou. Stejnou jako ve filmech, zvláště těch od Quentina Tarantina.


PAŘÍŽ
Moderní retro
Záliba v retru se odráží nejen v módě, inspirovat se nechali i tvůrci elektroniky. Názorným příkladem je Polaroid Rossa, fotoaparát, který vám fotografie zároveň okamžitě vyvolá. K tomu má ještě automatický blesk, počítadlo snímků, funkci pro redukci červených očí, samospoušť, automatickou kontrolu expozice a kryt hledáčku. Koupit jej můžete v pařížském obchodě Persona Grata za 60 euro.