Módní novinky

NEW YORK
Hula Hula
Posledním přírůstkem designového studia Issey Miyake je kolekce s názvem ME. Hodně se v ní experimentuje s látkami, což je pro tuto značku typické. Největšímu úspěchu se však přesto těší obyčejná bavlna. Konkrétně tílko s tanečnicí ,hula hula‘. Stojí 180 $ a prodává se v New Yorku, v obchodním domě Saks.

BARCELONA
Od bot k jídlu
Španělská obuvnická firma Camper, zaměřující se na výrobu bot jen z recyklovaných materiálů (u nás je koupíte ve Slovanském domě v Praze1), otevřela v Barceloně svou novou restauraci Food Ball. Najdete ji v ulici Ravel a specializuje se jen na japonskou kuchyni.

PRAHA
Doplňky od D.B.
Kabelky a boty pařížské značky Barbara Bui si konečně koupíte i u nás
– od února v butiku Kláry Nademlýnské. Stejně jako Klářiny modely je i B. B. ­určena pro rafinovanou ženu, která ráda kombinuje haute couture s módou všedního dne. Jedna část kolekce na jaro/léto 2005 je v přírodních barvách od vanilky po srnčí rezavou, druhá v barvách pštrosí kůže, režné plátno a zlatý lem (podle kabelek značky Louis Vuitton, jež B. B. poskytla licenci na používání této kombinace).

NEW YORK
Na jehlách
Jehlové podpatky přežijí všechno. Jsou absolutní stálicí. Není sezona, která by se bez nich obešla. Nad jejich padesátiletou historií se zamýšlí londýnská spisovatelka Caroline Cox ve své knize Stilettto. Na www.amazon.de ji můžete pořídit za 46 €.

NEW YORK
Filmové tváře
Filmové tváře najdete v nové knize The Bad & the Beautiful slavné fotografky ze šedesátých let Ellen Graham. Fotografie sbírala několik let a setkáte se na nich například s Andym Warholem a hvězdou jeho filmu San Diego Surf, Vivou , Fredem Astairem, Davidem Bowiem a Marlene Dietrich. Na www.amazon.com můžete knihu pořídit za 29 $.

NEW YORK
Bublina
Největšímu úspěchu v New Yorku se těší prsten z nové kolekce šperků značky Calvin Klein s pryskyřicovou bublinou. Existuje ve dvou barevných provedeních, bílé a červenorůžové. U nás v obchodě Pařížská 22 v Praze 1. Jeho cena je 2490 Kč.

PAŘÍŽ
Šperky v obýváku
Pařížská designérka barevných šperků Marie-Hélène de Taillac otevřela svůj obchod na rue de Tourton v Paříži. „Chtěla jsem obchod, v němž by se lidé cítili jako v obýváku,“ říká. Oslovila proto svého kamaráda, designéra Toma Dixona, aby prostor vytvořil. Zvolil matné namodralé stěny, oslnivě rudý gauč a stříbrná světla. Největší atrakcí ale stále zůstávají její šperky, vystavené v zrcadlových policích.

LONDÝN
Vzpomínky na afriku
Pochopili to všichni: bez afrických prvků to další sezonu nepůjde. Londýnská šperkařka Wendy Pickard (viz foto), tvořící pod značkou Branch, po své cestě Afrikou vytvořila jednoduché náhrdelníky a náramky ze surovin, které si odtamtud přivezla. Více informací a obrázky na adrese www.the-branch.co.uk.

STUDENEC
Bokové punčocháče
Skvělou novinku v podobě bokových punčochových kalhot Timony uvedla na trh firma Aries. Mají vysoký obsah elastanu a široký antistresový pás, takže se nemusíte bát, že vám punčochy budou sjíždět. Neobávejte se je ani nosit do společnosti k oblíbeným páskovým botičkám, nemají totiž zesílené špičky. Stojí 76 Kč, více informací na www.vitality-textiles.cz a na zelené lince 800 111 595.

NEW YORK
Z křesla brýle
Slavný německý architekt Mies van der Rohe vytvořil v roce 1928 křeslo s názvem Barcelona (www.steelform.com/barc.html). Po skoro osmdesáti letech se neméně slavný newyorský designér Christian Roth nechal tvarem křesla inspirovat a vytvořil brýle s názvem 360 stupňů. Mají citrusově zelená, hnědá nebo černá skla a stříbrné obroučky z titanu, takže je na nose skoro necítíte. Stojí cca 400 €. Více informací o značce a zemích, kde můžete brýle koupit, na www.christian-roth.com.


Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA