Módní novinky

Tom se pochlapil
Další obchod amerického návrháře Tommyho Hilfigera je na světě – a zrovna v centru Prahy. Je sympaticky prostorný, na stěnách stylově visí obrovské fotografie z Tommyho reklamních kampaní (ano, poznáváte správně, s naší Karolínou) a s potěšením můžeme konstatovat, že v butiku najdete kromě dámské kolekce i kolekci pánskou. Jestli chcete tip, my jsme se zamilovali do zdejších kšiltovek. Skvěle střižené a sedí jako… Však víte.

Ck vítěz
Módní značka Calvin Klein, respektive její ‚hodinková‘ odnož opět dala šanci mladým a nadějným – a to v podobě druhého ročníku soutěžního klání. Loni to byla soutěž o nejlepší plakát pro cK Watches a ohromující talent v ní předvedli studenti designérských škol. Tentokrát jsme (coby zástupci médií zabývajících se módou) pro změnu hodnotili um a nápady budoucích fotografů. Zadání znělo: hodinky na lidském těle. Po dlouhém vybírání a diskutování jsme ho našli – autora vítězné fotografie. Jmenuje se Radeq Brousil, narodil se na Slovensku, studuje VŠUP v Praze, je mu 23… a je nejen šikovný (viz fotka), ale také hezký.

Hermés v Paříži
Když v Paříži probíhá týden módy, na některé přehlídky se člověk těší, jiné absolvuje z povinnosti – ale některých se doslova nemůže dočkat. Mezi ty patřila i přehlídka Hermés pro jaro-léto 2004. Byla poslední pod vedením návrháře Martina Margiely a taktéž naposledy se odehrávala přímo v butiku. Byla krásná, noblesní a pochopitelně také nostalgická. Příště nás (a vás) čeká show – nové kolekce bude navrhovat sám J. P. Gaultier! Už teď se těšíme…

Světový nike
Na světově první prezentaci nové kolekce značky Nike jsme byli tak zvědaví, že jsme se vypravili až do Lisabonu, jen abychom pro vás ulovili horké novinky. Každou část kolekce představoval samotný návrhář, takže jsme se dozvěděli první poslední. Například i to, že tyhle skládací tenisky byly inspirovány funkčností obyčejné skládací papírové tašky – a jsou určeny pro nás pracující ženy, které spěchají do práce a nehodlají po městě klopýtat na podpatcích. V kanceláři boty jednoduše složíte do kabelky a vyměníte za lodičky.