Podzimní kontrasty, díl 2.

Podzimní kontrasty, díl 2.

Výrazné oční stíny, bordó rty, extrahladké účesy a krátké střihy. To jsou trendy ­letošního podzimu.

Fotografie zde

ZLATÉ STÍNY

Zlaté stínyNa večer své oči skvěle rozzáříte zlatem. Tak jako vizážista značky Chanel Peter Philips, který doslova pokryl oči modelek zlatem, takže vypadaly téměř jako šperky či skvostné ornamenty.

Jak na to: Zlatý oční stín aplikujte v několika vrstvách na celé horní víčko až k obočí, krásně tak otevřete a rozjasníte svůj pohled. Řasy můžete nechat nenalíčené (jako na přehlídce Chanel) nebo je jen zlehka zvýraznit řasenkou.

Tip: Zkuste nanést pod lícní kosti zlehka hnědý stín, jako to udělala vizážistka Pat McGrath na přehlídkách Versace, perfektně se tak zvýrazní a vytvarují. Ostřejší přechody rozmazejte houbičkou.

Stíny a pigment

PIGMENT Overrich, odstín Blonde’s Gold, MAC, 650 Kč
OČNÍ STÍNY Silky Eye Shadow Quad, odstín Q12, Shiseido, 880 Kč

ULTRABAREVNÉ STÍNY

Ultrabarevné stínyFialová, modrá, růžová i žlutá… pokud máte ráda barvy, tenhle podzim klidně orámujte oči těmi opravdu výraznými. Měly by být tak syté, aby byly vidět na několik metrů.

Jak na to: Pro větší intenzitu smíchejte pudrové stíny s krémovými nebo ty pudrové naneste navlhčeným aplikátorem. „Případně můžete zkusit místo očních stínů použít rtěnku, kterou do víček vťuknete pomocí vatového aplikátoru,“ radí vizážista Gucci Westman, který na přehlídce Behnaz Sarafpour zvolil fialovou rtěnku Mac v odstínu Violetta.

Tip: K takovýmto stínům není třeba dalších křiklavých barev, zkombinujte je proto s ,nahými‘ rty. Použijte i béžovou či světle růžovou rtěnku, nebo stačí, když rty ošetříte balzámem.

Stíny a štětec

ŠTĚTEC NA TVÁŘENKU Giorgio Armani, 1290 Kč
PALETKA OČNÍCH STÍNŮ Palette Quarter, odstín 50, Clarins, 1160 Kč

VOLNÉ VLNY

Volné vlnyOsmdesátá léta jsou zpět a s nimi i volné vlny, jaké měla třeba Kim Basinger ve filmu Batman nebo 9 1/2 týdne. Nic strojeného, vše je uvolněné, jakoby nepořádně upravené.

Jak na to: Do vlhkých vlasů naneste sprej na ochranu před teplem a během fénování vlasy rukama mačkejte směrem nahoru. Až uschnou úplně, vezměte některé pramínky a natočte je kolem kulmy. Poté je pročešte prsty nebo hřebenem s širokými zuby.

Tip: „Některé pramínky jsem natočil na kulmu a konce jsem narovnal pomocí stylingového krému,” radí hairstylista Luigi Murenu, který upravoval vlasy na přehlídce Gucci.

Hřebeny

DŘEVĚNÉ HŘEBENY Tek, Profimed, 299 Kč za kus

EBC promo