REKLAMA
REKLAMA

10 zajímavostí o filmu Láska nebeská

1. Ano, Alan Rickman definitivně zahnul Emmě Thompson, i když se to ve filmu nedozvíte
Emma Freud, scénáristka filmu, na Twitteru odpověděla fanouškům na jejich dotazy ohledně Rickmanovy milostné aféry. "Určitě byl na 100% nevěrný. Prosila jsem režiséra Richarda Curtise, ať je to jen flirtování, ale NE." Fanoušky pak taky zajímalo, zdali spolu Alan a Emma zůstali. "Zůstali spolu, ale už to nebyl šťastný domov." Uff, srdce nám z toho puká po tisící prvé.

giphy 3 c7671

2. Polibek v portugalské restauraci je dokonale zchoreografovaný, žádná improvizace
"Bylo to v portugalské restauraci (ve skutečnosti to byla vlastně Marseille). Byla jsem POLIBKOVÝ KONZULTANT. Ano, je opravdový," říká Emma Freud. A dodává: "Přesně jsem navigovala Colina Firtha a portugalskou herečku, co a jak mají dělat. A palec, který jí Colin před polibkem položí na rty - to je můj patent."

giphy 6 e7482

3. Režisér Richard Curtis prozradil svůj záměr v obsazení hlavních a vedlejších rolí
A fungovalo to. Z mladých talentovaných herců se během let stali megahvězdy. V Lásce začínali např. January Jones z Mad Men, Chiwetel Ejiofor z 12 let otrokem či Andrew Lincold z Chodících mrtvých. Nebo i Keira Knightlley. Curtis se nechal slyšet. "S Keirou to bylo dost vtipné, Láska byla teprve její druhý film. Když jsem se jí zeptal, co bude natáčet dál, tak řekla: "Asi jsem udělala velkouuuuu chybu, budu dělat film o pirátech, ale zas budu pár měsíců na sluníčku."

4. Ikonická scéna "Pro mě jsi perfekní." se skoro neodehrála. Záleželo na jiných...
Richard Curtis měl pět nápadů, které pak probíral se ženami ve svém okolí. "Chtěl jsem od nich vědět, který z těch nápadů jim přijde nejromantičtější. Nejvíc se jim líbila idea s písníčkou od Boba Dylana, tak jsem ji i nakonec natočil."

giphy 5 111a2

5. Čí je písmo na ručně psaných kartičkách s vyznáním lásky?
Herec Adrew Lincoln prozradil časopisu Entertainment Weekly: "Je to moje písmo. Je to vlasně dost vtipné. Nejdřív to napsali rekvizitáři, ale zeptal jsem se, jestli bych to nemohl napsat já sám. Myslel jsem si, že mám celkem hezké písmo. Takže je tam nakonec opravdu můj rukopis."

6. Lidé stále chodí za Billem Nighym a přeříkavají mu repliky z filmu
"Moje nejoblíbenější věta z filmu je ta, kterou na mě dodnes křičí děti a kterou si nechám vyrýt na náhrobek. "Ahoj, děti. Nekupujte drogy, staňte se rockerem a budou vám je dávat zadarmo." Toto na sebe nedávno Bill prásknul v rozhovoru pro Guardian.

giphy 8 1592c

7. Malý Spider-Man na školní přehlídce je režisérův syn
Jeho dcera ve školní hře taky hraje. "Je tam scéna, kdy děti předvádějí hru o narození Ježíše a dítě se spidermanovskou maskou je můj syn. Pak je tam dlouhý záběr na vyděšenou pětiletou holčičku, a to je zase moje dcera. Hraje humra."

8. Herečka Laura Linney a herec Rodrigo Santoro byli oba ve skutečnosti zrovna po těžkém rozchodu
Sarah (Linney) a Karl (Santoro) se ve filmu rozejdou a žádný happy end se rozhodně nekoná. Laura pro noviny Daily Beast řekla: "Oba jsme byli čerstvě po rozchodu. A vzpamatovávali jsme se z těžkých vztahů, takže naše společné chvíle vlastně před kamerou byly roztomile dojemné."

giphy 9 c657e

9. Hugh Grant nebyl nadšený z taneční scény
"Byl příšerně protivný," prozradil režisér "Chtěl, aby jeho role působila opravdově. A chtěl, aby mu lidé věřili, že by skutečně mohl být předsedou vlády. Já po něm chtěl, aby byl roztomilý, on chtěl být aspoň trochu majestátnický. Největší zádrhel byla taneční scéna, neustále jsme ji odkládali. Hugh necítil hudbu - nejdříve jsme měli vybranou píseň od Jackson 5. Nakonec jsme scénu točili až poslední den. A bylo to úplně v pohodě. Hugh se bavil, tančil a snažil se i zpívat. Když jsme scénu stříhali, byla najednou prostě skvělá."

giphy 2 a6ba7

10. Svatební šaty Keiry Knightley měly vypadat uplně jinak
Kostymérka filmu Joanna Johnston prozradila časopisu Grazia: "Richard Curtis chtěl sexy nevěstu a chtěl, aby měla Keira odhalené břicho. Nakonec jsme ho přesvědčili, že se holé břicho do kostela moc nehodí, a tak jsme se dohodli na průhledných vrstvených šatech s pírkovým boa."

5b0e4d66 1ef4 448a 8525 6e7734d2e0d7 deaf4

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA