Chci si vlasy jen umýt a jít…

Po dlouhé těžké nemoci zemřel v tomto týdnu v Los Angeles. Bylo mu úctyhodných 84 let. Tímto chceme napravit to, že málokterá z nás ví, jak významná byla jeho práce a jak moc změnil naše hlavy i myšlení.

Vidal Sassoon byl takový Christian Dior mezi kadeřníky. Jeden přinesl nový look vaší siluetě a ten druhý dal nový look vašim vlasům. Narodil se v Londýně a jako jeden z prvních vybudoval mocné kosmetické impérium. První salon otevřel v roce 1954 v Londýně. V té době uléhala většina žen do postele s natáčkami na hlavě a in byly komplikované účesy typu vosí hnízdo. Právě Vidal Sassoon začal zjednodušovat a dlouhé lokny stříhat. 

Jeho hvězda začala na kadeřnickém nebi zářit nejvýrazněji v šedesátých letech. Tehdy udával trendy, pověst si získal i se svou školou střihu a barvení. To, že se staral o vlasy celebrit od Liz Taylor až po Miu Farrow, nemusíme snad ani připomínat. Stříhal vlasy do geometrických tvarů, které miloval, a vymyslel střih zvaný bob, který nosila Victoria Beckham, Katy Perry i Paris Hilton. Definoval, co je to moderna.

Byl velkým propagátorem a spoluautorem ikonického šamponu Wash and go, který způsobil další revoluci v mytí vlasů. Díky němu si tisíce žen myly vlasy mnohem kratší dobu. Ale i když šetřily čas, jejich hříva byla lesklá, hebká, bez problémů se rozčesávala, a dokonce držela objem déle než při konvenčním mytí. Spojení dva v jednom (kondicionér a šampon) byl právě jeho nápad. A nejen za to mu patří víc než dík.

Chci si vlasy jen umýt a jít…