Leonardo DiCaprio a Brad Pitt hrají v novém Tarantinově filmu

Film Once Upon a Time in Hollywood je retro záležitost z 60. let, zasazená do města filmových zázraků. Pojednává o jedné z tragických událostí té doby – vraždě manželky režiséra Romana Polanského, herečky Sharon Tate. 

Pitt a DiCaprio hrají jedny z mála fiktivních postav příběhu, založeném na skutečných událostech. DiCaprio je vyhasínající televizní hvězdička Rick Dalton a Pitt ztvárňuje stárnoucího kaskadéra Cliffa Bootha, nejlepšího Daltonova kámoše. Oba mají ambice, ale nedaří se jim v Hollywoodu prorazit. Tarantino o filmu říká: „Odehrává se v Los Angeles v roce 1969, v době kdy hippies byli na vrcholu.“ A dodává: „Brad a Leo jsou novým Redfordem a Newmanem, jejich herecká chemie je neuvěřitelná.“  

Mezi dalšími protagonisty uvidíme například Al Pacina jako Daltonova agenta, Margot Robbie je jeho sousedku, herečku Sharon Tate. Burt Reynolds si zahraje majitele domu, který si pronajme Charles Manson, jehož nohsledi Sharon Tate brutáně zavraždili. Tím ovšem hvězdné obsazení nekončí, ve filmu se objeví například Timothy Olyphant, Damian Lewis, Luke Perry, Emile Hirsch nebo Dakota Fanning. Na doživotí odsouzený Manson mimochodem loni zemřel v 83 letech ve vězení.

Jde o Tarantinův devátý film. Pro Brada i Leonarda je to druhá spolupráce s tímhle režisérským géniem. Hanební parchanti (s Bradem Pittem) měli osm nominací na Oscara a Nespoutaný Django (Leo) získal nominací pět. Dá se tedy předpokládat, že alespoň pro jednoho z herců v novém Tarantinově filmu by mohla nějaká ta nominace vyjít. 

Premiéra filmu  Once Upon a Time in Hollywood je plánována na srpen 2019, na 50. výročí smrti těhotné Sharon Tate. 
 

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA