Best of red carpet 2022: Přehlídka stylu, velkoleposti a kreativity

Po covidové pauze se tento rok společenské akce vrátily se svou obvyklou okázalostí. Celebrity i návrháři jako by si chtěli vynahradit uniklé příležitosti, kdy nemohli své umění a krásu předvést v plné síle, a tak se v této sezóně předháněli, kdo více zazáří. Příležitostí bylo více než dost, přesto jsou události, které jsou zlatými hřeby sezóny. Mezi ně bezesporu patří předávání hudebních cen Grammy, předávání Oscarův losangeleském divadle Dolby Theatre, filmový festival v Cannes a noc plná fantazie – Met Gala. Především posledně zmiňovaná událost je, co se módy týká, vždy dějištěm vzniku ikonických looků, které pak po mnoho měsíců plní stránky a weby fashion magazínů – do doby, než je překoná další ročník, který je zase o něco více velkolepý, omračující a šokující.

Podívejte se do naší galerie, které hvězdy napříč hudebním, televizním i filmovým odvětvím nejlépe naplnily módní vizi svých návrhářů a stylistů a vysloužily si obdivné uznání módních kritiků i veřejnosti.

Red carpet 2022: Přehnané siluety, elegantní doplňky a dramatické momenty

Příprava na tyto události vždy probíhá mnoho měsíců dopředu a vše musí být dotaženo do posledního detailu. Návrháři ani celebrity nenechávají nic náhodě, nemohou si dovolit sebemenší stylingové zaváhání. Nejlepší stylisté, kadeřníci, make-up artisté a nail-artisté jsou zabookováni i rok dopředu. Návrháři mají své múzy a pokud módní symbióza funguje, příliš je nemění. Stejně tak celebrity často zůstávají věrné módním domům, se kterými již spolupracovaly v minulosti. Také tuto sezónu se objevilo mnoho looků, které vstoupí do módní historie. Za všechny jmenujme například proměnlivé šaty Blake Lively z Met Gala, které po rozvázání mašle změnily svou barevnou kompozici i podobu. Nebo šaty, jež na sebe oblékla Kim Kardashian a postarala se tak o módní comeback století, když do záře reflektorů vynesla šedesát let starý kousek –  ikonické „happy birthday dress“ Marylin Monroe. Jejich cena se odhaduje na 5 milionů dolarů a jsou svou materiální i historickou hodnotou považovány za jedny z nejcennějších šatů světa.

 

Zdroj: Elle.com, marianne.cz, denik.cz