Restaurace nejlepšího šéfkuchaře na světě. Kino. Knihkupectví. Šaty. Kabelky. Bytové doplňky. Umění. Vítejte v nové dimenzi vesmíru Gucci.

Guccifikace dostala další rozměr. Fenoném, za kterým stojí Alessandro Michele, kreativní ředitel módního domu, se zdá být naprosto nezastavitelný. Teď i změnil hlavní důvod, proč se vydat do Florencie. Zapomeňte na Davida i dóm. První povinná zastávka je od tohoto týdne Palazzo della Mercanzia. Na fasádě paláce z 14. století od 9. ledna svítí neonové růžové oko a uvnitř se nachází Gucci Garden. Ale nečekejte nějakou klasickou zahradu. Označení zahrada tu funguje jednak jako odkaz na estetiku značky, která je plná květin a zvířat, a taky jako metafora. Toto je nová dimenze vesmíru Gucci. Nová "líheň" nápadů. Unikátní prostor pro kreativitu a vidění světa podle Alessandra. 

Gucci tu otevřelo už v roce 2011 vlastní muzeum, nyní se stalo skutečnou kreativní laboratoří, do které můžete vstoupit i vy. Co vás tady čeká? Místo obyčejného vystavení oblečení v historických kulisách Alessandro přišel s novým konceptem. Na dvou patrech tady najdete oblečení, doplňky, video instalace, umělecká díla, dokumenty a nejrůznější artefakty rozdělené podle jednotlivých témat. Stěny vydekoroval Jayde Fish, Trevor Andrew (AKA GucciGhost) a Coco Capitán, umělci, kteří s Gucci pravidelně spolupracují. Součástí celého prostoru není pouze Alessandro, ale i ostatní návrháři, kteří prošli italskou značkou a zanechali nesmazatelnou stopu. 

A nebyl by to Alessandro, aby nepřekvapil něčím dosud nevídaným. Oslovil Massima Botturu, slavného italského šéfkuchaře, který v Modeně provozuje restauraci Osteria Francescana. Má tři michellinské hvězdy a titul nejlepší restaurace světa. Tak tihle dva spolu připravili Gucci restauraci. Massimo vytvořil zcela nové menu, ve kterém se odráží módní značka i samotné město Florencie, centrum umění a symbol renesance i jeho cesty kolem světa. Jak bývá jeho zvykem, jedná o tradiční italské recepty jen udělané trochu jinak. 

Vedle restaurace jsou pak dva velké sály plné Gucci modelů. Určitě si je nenechejte ujít, protože všechno je vytvořené exkluzivně pro Gucci Garden. Žádný z vystavených kousků nenajdete nikde jinde na světě. I balení vypadá jinak než to, které známe z Gucci butiků.

P. S. Půlku ceny ze vstupenky do Gucci Garden Galleria módní dům věnuje na podporu restaurátorských projektů ve Florencii. Ciao!