Které přehlídky a outfity se nám v redakci líbily nejvíce?

Módní měsíc je v plném proudu. Včera skončil první fashion week "velké čtyřky" - ten newyorský. S sebou přinesl spoustu skvělých kolekcí a spolu s nimi také příval street style inspirace. Co se nosilo v ulicích a co se bude nosit na jaře? Abyste se v tom neztratili, redakce ELLE pro vás vybrala ty nejdůležitější a nejoblíbenější momenty, které se udály a o kterých zkrátka musíte vědět.


 NEJOBLÍBENĚJŠÍ KOLEKCE

Victoria Beckham

Heslo "Delicacy can be strong" aneb "I v jemnosti je síla" bylo leitmotivem nové kolekce Victorie Beckham, která všem vyrazila dech. Už zase. Dokonalé spojení "křehkých", průsvitných materiálů a pastelových barev spolu s jasnými střihy a jasnou vizí, že ženskost může být, cokoliv si zamane – plná překvapení i přímočará zároveň. To se Victorii zkrátka daří. Mimochodem, řetízky kolem kotníku jsou zpět!

victoria1 4e6d7

Calvin Klein

Raf Simons a jeho Americana podruhé. Tentokrát v o něco drsnějším stylu (spíše než v loňském americkém snu) s inspirací v (americkém) hororu. Nechyběly lesklé kovbojské uniformy, moderní gumové verze šatů, potisky s ikonickými fotografiemi Andyho Warhola, éterické noční košilky a doplňky ve formě roztleskávačských pomponů jak namočených v krvi. Simonsova prezentace byla vynalézavá a jeho oblečení jako vždy vyvolalo spoustu myšlenek.

calvin1 1c5a1

Helmut Lang

Nová inspirace, nová posila v podobě Shayna Olivera a naprostý relaunch. Tuto sezonu se představil nový Helmut Lang. Takový, který nás hodně baví! Asymetrické podprsenky, postroje a topy s průstřihy, vykrojené kalhoty i celé BDSM postroje. Fetiš a minimalismus pospolu.

helmut1 52533

The Row

V intimní atmosféře, při snídani v newyorském hotelu Carlyle, představily sestry Olsenovy svoji minimalistickou kolekci plnou střídmé monochromatičnosti a těch nejpříjemnějších materiálů, co jsou. Kašmír, hedvábný satén a v hlavní roli modely, které vás nutí odstěhovat se a do konce života romanticky snít někde na zámku na jihu Francie. 

therow1 14e4a

Prabal Gurung

Politické vzkazy jsou ústředním motivem mnoha kolekcí a nejenom tento rok, ale málokdo to s nimi umí jako Prabal Gurung. Přehlídku, která se honosila velkou diverzitou modelek, odstartovala Modlitba za vyrovnanost a skrze kontrasty a mix potisků, tkanin a textur kolekce všem připomíná, že hlavní pravidlo je být sám sebou.

prabal1 f2073


 NEJOBLÍBENĚJŠÍ STREET STYLE

Ulice New Yorku jsou normálně známé černo-černými outfity, ale jakmile se podíváte na street style fotky z letošního týdne módy, bude vám jasné, že tentokrát je všechno jinak. Podobně jako na skandinávských týdnech módy, i tady na konci léta hrály hlavní roli výrazné barvy, a to zejména výrazná červená a fuchsiová růžová. Ideálně dohromady. Nosily se také velmi ženské šaty – a to v délce midi i zcela na zem. A k nim? Na oči úzké brýle jak z 90. let, do ruky kabelku Triangle Duffle od Balenciaga nebo Hammock od Loewe a na nohy jedině bílé boty. Schválně se podívejte! V galerii pro vás máme ty nejaktuálnější a nejzajímavější looky z letošního NYFW, tak se nechte inspirovat spolu s námi.

 


 NEJOBLÍBENĚJŠÍ MOMENTY

Kaia Gerber a její poprvé na mole

Street style ikonou už se stát stihla a několik obálek magazínů už má také za sebou. Na "velkém" mole se ale šestnáctiletá Kaia Gerber, dcera Cindy Crawford, poprvé prošla právě na letošním fashion weeku v New Yorku, při přehlídce Calvin Klein. 

Rihanna představila svůj make-up

Bad gal Riri má novou kolekci. Tentokrát kosmetickou. A i když jsme od Rihanny zvyklí, že se s ničím jen tak "nemaže", obsáhlost a propracovanost této kolekce bere dech. Aby si skutečně každá dívka vybrala ten svůj odstín, neváhala jich Rihanna do kolekce zařadit hned 40. A už teď je jasné, že tato řada převálcuje zažité produkty.

#WANGFEST

Udělat si ze svojí přehlídky party neumí nikdo lépe. Alexander Wang rok co rok navíc nasazuje svoji laťku výš a tentokrát zorganizoval rovnou celý #WANGFEST. Stylové autobusy, DJové i modelky obsadili značnou část čtvrti SoHo i Insta stories všech fashion nadšenců. Kdo tam nebyl, jako by nežil.