5 triků na letní make-up podle Francouzek

Všichni víme, že se celý svět má od Francouzek dost co učit. Styl, chování, přístup k sobě i okolí, sex i diety. Všechno to zvládají jako nikdo jiný. Kromě toho, že mají "to něco" evidentně v genech, znají plno osvědčených triků, jak vypadat jako bohyně. Vždycky a všude. S genetickou výbavou asi moc nepohneme, ale něco se změnit přeci jen dát. 

Amandine Garcia z francouzské ELLE sestavila pět základních pravidel, jak na letní make-up. Stačí se jimi řídit a výsledky uvidíte okamžitě. 

P. S. Protože jsou opravdu strašně jednoduché, následujte tyto rady ještě dnes.


 Základní pravidlo: Hydratace

 

Bez tohoto kroku se dál nepohnete. Francouzky jsou posedlé svou pletí, kterou si hýčkají jako nikdo jiný. Proto nepotřebují tolik make-upu ani korektoru, důležitý je základ a to je čistá a správně hydratovaná pokožka. Zaměřte se ve své kosmetické poličce na hydratační esence, séra a krémy. V kabelce mějte vždycky u sebe taky sprej s termální vodou. Tu Francouzky milují nade vše. Ty nejlepší seženete v lékárně v cestovním i velkém balení. Používejte ji přes make-up, místo pleťové vody, v letadle, před schůzkou, večer na oživení ...

Odlehčete také texturu krému, ty hutné si nechejte na podzim a zimu.


Rozjasněná pleť

GettyImages 684378272 08fc5

Je jedno, jestli jste v líčení minimalistka nebo ráda zkoušíte nové trendy, jedno je jasné. Do letního sluníčka musíte mít pleť dokonale rozjasněnou. Francouzky hrají hodně hru na světlo a objem. "Baby face" se tu cení hodně vysoko. Pozor na výběr rozjasňovače. Žádné viditelné třpytky, zlato, stříbro a drahé kamení. Jen to ne! Highlighter musí zůstat téměř neviditelný, jeho funkce je přitáhnout víc přirozeného světla na ty části obličeje, které chcete zdůraznit. Trošku ho dejte na lícní kosti, pod obočí, na střed nosu a nad horní ret. Obličej okamžitě dostane zdravý vzhled.


Must-have: Tvářenka

GettyImages 646811586 be833

S předchozím krokem souvisí i tento. Francouzky jsou známé tím, že si vystačí s málem. Kvalita u nich jasně vede nad kvantitou. Nemusí mít desítky líčidel, denní look dokáží vykouzlit během několika vteřin s pomocí tvářenky. Tu používají nejen na tváře samotné, ale i místo očních stínů. "Baby Doll" efekt tu patří mezi nejoblíbenější. Vyberte si růžovou, meruňkovou nebo růžovo-béžovou. Je to na vás a vašem odstínu pleti. Hlavně ji používejte každý den. Bez ohledu na počasí. Pravá Pařížanka se bez zdravíčka prostě neobejde.


 Červená pusa

GettyImages 579372222 6cb50

Pro někoho klišé, pro rodilé Francouzky nutnost. I když na ulici moc červených rtěnek neuvidíte, stačí zajít na party, na přehlídku nebo po pracovní době do kavárny a uvidíte, jakou barvu nosí místní krásky nejradši. Když si chtějí zaflitrovat, stačí jim k tomu pusa. Pořádně rudá, ultra sexy. Zbytek tváře už nemusíte líčit. Perfektní trik i na dny, kdy teplota a vlhkost vzduchu překračují všechny myslitelné hranice.


Dokonale nedokonalá

I když se Francouzky berou dost vážně, mají taky dost sebevědomí na to, aby si přiznaly, že nejsou úplně dokonalé. Dokonalost je pro ně dokonce nudná. Kruhy pod očima? Svět se pro tentokrát nezboří. Mezera mezi zuby? Roztomilá. Husté obočí? Hlavně nevytrhávat. Malá prsa? Koho to zajímá?! Ze svých drobných nedostatků si umí udělat svojí největší přednost. A to je to jejich tajemství. To je to kouzlo, které všichni chtějí znát.

EBC promo