5 věcí, které nás naučily holky z Twin Peaks

Dnes večer začne HBO vysílat dlouho očekávané nové díly kultovního seriálu Twin Peaks. Jste připraveni na "damn good coffee" s agentem Dalem Cooperem? Nemůžete se dočkat, co všechno se ještě stane v ponurém městečku ve státě Washington? Režisér David Lynch nás opět zatáhne do svého světa, kde nic není takové, jak se zdá.

Ať už jste zažili Twin Peaks mánii v devadesátkách nebo jste seriál objevili teprve nedávno, jedno je jasné. Lynch nejenže položil základy novému seriálovému stylu, ale spolu se svým týmem dokázal perfektně odhadnout i budoucnost. Když Laura Palmer ve snu slibovala Cooperovi, že se uvidíme za 25 let, jen těžko by si někdo pomyslel, že má pravdu (dobře, seriál se vrací po 26 letech, ale to berme jen jako nepodstatný detail).

Twin Peaks se nevrací jen jako fascinující podívaná, od které se nedá "utrhnout", ale i jako nekonečný zdroj inspirace. Stačí si otevřít stránky časopisů, nedá vám to moc práce a snadno narazíte na módní editoriály inspirované pohraničním městečkem a jeho obyvateli. Proč nás Twin Peaks tolik fascinuje? Je totiž současnější než cokoliv jiného. A to se týká i image hlavních postav.

Co všechno nás naučily holky z Twin Peaks?


Zkraťte to!

tw 1d35c

Kdo říká, že musíte mít vlasy do pasu? Krátké jsou sexy. Buď úplně na kluka jako Josie Packard nebo jděte zlatou střední cestou po vzoru Audrey Horne. Záleží na vaší náladě i síle vlasů. Čím jemnější, tím kratší. 


Výrazné obočí

tw eyebrows 14402

Myslíte si, že mánie kolem obočí začala s příchodem Cary Delevingne na scénu? Tak se podívejte pozorně na obočí Shelly, Donny, Audrey i Laury. Je úplně jedno, jestli máte vlasy blond nebo černé jako havran, výrazné obočí je must-have pro každou. 


Zásadní je ... OBJEM

tw oversize 0c914

Velký objem se týká hlavy i šatníku. Čím větší objem ve vlasech, tím líp. Ale žádné přehnané tupírování jako v 80. letech, tohle jsou čisté devadesátky. Vlasy mají výraznou texturu a objem. A saka taky. Stejně tak svetry a kabáty. Oversize je klíčem ke cool image. 


Le no make-up

tw le no make up d9be1

Další make-up trend, o kterém se hodně mluví, není ničím jiným než update z 90. let. Oční stíny, které vypadají jen jako hra světla a stínů na obličeji, minimum řasenky (černou nahraďte hnědou), troška tvářenky v odstínu pleti a minimalistky tónovaná pusa. 


Must-have: Červená rtěnka

tw audrey f879f

Jak být sexy za 5 vteřin? Sáhněte po červené rtěnce. Jakmile o něco jde, rudá pusa zafunguje. V každém případě. Ani nemusíte měnit zbytek líčení, naopak. Nepřehlédnutelné obočí, přirozená pleť a sexy pusa. Vražedná kombinace.

EBC promo